Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Längdfestivalen del 1 Prolog
2015-01-16
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 9
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Signe Feil
Stockviks SF
3:21.20000
2
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
3:52.23100
+31.3000
3
Ruth Hugg-olsson
Matfors SK
3:53.23200
+32.3100
4
Julia Jonsson
Alnö SK
4:00.23900
+39.3800
5
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
4:33.27200
+1:12.7100
6
Signe Havbring
Lucksta IF
5:25.32400
+2:04.12300
7
Maja Olsson
Lucksta IF
5:31.33000
+2:10.12900
8
Annie Lenz
Matfors SK
6:32.39100
+3:11.19000
D 10
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
3:00.17900
1
Emma Strand
Selånger SOK
3:00.17900
3
Wilma Larsson
Stockviks SF
3:09.18800
+9.800
4
Irma Burman
Alnö SK
3:14.19300
+14.1300
5
Iza Wagenius
Funäsdalens IF
3:26.20500
+26.2500
6
Novali Johansson
Funäsdalens IF
3:28.20700
+28.2700
7
Ida Bergfors
Matfors SK
3:29.20800
+29.2800
8
Wilma Björklund
Alnö SK
3:34.21300
+34.3300
9
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
3:36.21500
+36.3500
10
Ines Lignell
Lucksta IF
3:40.21900
+40.3900
10
Matilda Magnusson
Matfors SK
3:40.21900
+40.3900
12
Thea Hägg
Funäsdalens IF
3:43.22200
+43.4200
13
Moa Flodin
Alnö SK
3:51.23000
+51.5000
14
Wilma Lindé
Lucksta IF
3:54.23300
+54.5300
15
Moa Olofsson
Selånger SOK
7:02.42100
+4:02.24100
D 11
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sara Henriksson
Tynderö IK
2:41.16000
2
Tova Grahn Birve
Alnö SK
2:43.16200
+2.100
3
Louise Jonsson
Alnö SK
2:54.17300
+13.1200
3
Tuva Lundin
Alnö SK
2:54.17300
+13.1200
5
Klara Forslund
Stockviks SF
2:57.17600
+16.1500
6
Tea Hedlund
Stockviks SF
3:02.18100
+21.2000
7
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
3:09.18800
+28.2700
8
Ylva Sandström
Stockviks SF
3:15.19400
+34.3300
9
Alva Dahlin
Kovlands IF
3:16.19500
+35.3400
10
Amanda Andersson
Tynderö IK
3:43.22200
+1:02.6100
11
Sara Johansson
Selånger SOK
3:48.22700
+1:07.6600
12
Wilma Åkebring
Matfors SK
4:50.28900
+2:09.12800
D 12
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frida Hamrin
Alnö SK
2:19.13800
2
Maja Andersson
Bergeforsens SK
2:22.14100
+3.200
3
Amanda Pallin
Alnö SK
2:24.14300
+5.400
4
Alba Johansson
Funäsdalens IF
2:27.14600
+8.700
5
Lina Lundgren
IF Strategen
2:39.15800
+20.1900
6
Linn Gradin
Stöde IF
2:44.16300
+25.2400
7
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
2:46.16500
+27.2600
8
Trude Burman
Alnö SK
3:00.17900
+41.4000
9
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
3:03.18200
+44.4300
D 13
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
2:33.15200
2
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
2:44.16300
+11.1000
3
Julia Nordlander
Stockviks SF
2:47.16600
+14.1300
4
Hanna Nilsson
Matfors SK
2:49.16800
+16.1500
5
Moa Larsson
Stöde IF
3:05.18400
+32.3100
6
Simone Weckenberg
Tynderö IK
3:27.20600
+54.5300
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nora Lignell
Lucksta IF
2:14.13300
2
Jenny Edin
Stöde IF
2:26.14500
+12.1100
3
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
2:28.14700
+14.1300
3
Wilma Löfgren
Alnö SK
2:28.14700
+14.1300
5
Ella Hugg Olsson
Matfors SK
2:32.15100
+18.1700
D 15
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alice Hellström
Stockviks SF
2:11.13000
2
Frida Vickström
Stockviks SF
2:17.13600
+6.500
H 9
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
August Lilja
Matfors SK
3:16.19500
2
Markus Engberg
Matfors SK
3:23.20200
+7.600
3
Alfred Johansson
Selånger SOK
3:27.20600
+11.1000
4
Emil Lundgren
Stockviks SF
3:33.21200
+17.1600
5
William Forslund
Stockviks SF
3:41.22000
+25.2400
6
Joel Nilsson
Matfors SK
3:52.23100
+36.3500
6
Oscar Wikander
Alnö SK
3:52.23100
+36.3500
8
Ivar Lake
Lucksta IF
4:02.24100
+46.4500
9
Jonathan Sahlberg
Matfors SK
4:18.25700
+1:02.6100
10
Manfred Åberg
Lucksta IF
4:52.29100
+1:36.9500
11
Noel Grampeix
Matfors SK
5:33.33200
+2:17.13600
H 10
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elis Liukkonen
IF Strategen
2:33.15200
2
Simon Nordlander
Stockviks SF
2:35.15400
+2.100
3
Tomas Holmgren
Matfors SK
2:47.16600
+14.1300
4
Mattias Larsson
Matfors SK
2:55.17400
+22.2100
5
Elias Bengtsson
Tynderö IK
2:57.17600
+24.2300
6
Jason Blomqvist
Matfors SK
3:01.18000
+28.2700
6
Oskar Erlandsson
IF Strategen
3:01.18000
+28.2700
8
Viktor Sundberg
Bergeforsens SK
3:06.18500
+33.3200
9
Liam Johnson
Matfors SK
3:10.18900
+37.3600
10
David Palmgren
Bergeforsens SK
3:14.19300
+41.4000
11
Linus Ytterbom
Kovlands IF
3:18.19700
+45.4400
12
Helmer Nordvall
Matfors SK
3:25.20400
+52.5100
13
Hampus Bergkvist
Matfors SK
3:27.20600
+54.5300
14
William Edström
Matfors SK
3:35.21400
+1:02.6100
15
Oscar Andersson
Matfors SK
3:46.22500
+1:13.7200
16
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
4:05.24400
+1:32.9100
17
Liam Johnston
Matfors SK
4:11.25000
+1:38.9700
18
Wiktor Kucman
Bergeforsens SK
5:00.29900
+2:27.14600
19
Alexander Byström
Bergeforsens SK
7:56.47500
+5:23.32200
H 11
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
2:21.14000
2
Herje Lukas Hoflin
Funäsdalens IF
2:57.17600
+36.3500
3
Lukas Walther
Matfors SK
3:01.18000
+40.3900
4
Edvin Lake
Lucksta IF
3:03.18200
+42.4100
5
Johan Lindén
Selånger SOK
3:04.18300
+43.4200
6
Marcus Mårtensson
Lucksta IF
3:05.18400
+44.4300
7
Viggo Östlund
Kovlands IF
3:06.18500
+45.4400
8
Kevin Edlund
Tynderö IK
3:07.18600
+46.4500
9
Liam Englundh
Hudiksvalls IF
3:08.18700
+47.4600
10
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
3:10.18900
+49.4800
11
Arvid Lindqvist
Funäsdalens IF
3:11.19000
+50.4900
12
Hampus Konradsson
Stockviks SF
3:14.19300
+53.5200
13
Albin Lindström
IF Strategen
3:17.19600
+56.5500
14
William Mårtensson
Lucksta IF
3:25.20400
+1:04.6300
15
Max Larsson
Stöde IF
3:42.22100
+1:21.8000
H 12
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Felix Westerlund
IF Strategen
2:25.14400
2
Arve Lignell
Lucksta IF
2:30.14900
+5.400
3
Oskar Vikström
Stockviks SF
2:31.15000
+6.500
4
Anders Dahl
Alnö SK
2:44.16300
+19.1800
4
Nils Norberg
Lucksta IF
2:44.16300
+19.1800
6
Kevin Byström
IF Strategen
3:27.20600
+1:02.6100
H 13
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Rasmus Westerlund
IF Strategen
2:12.13100
2
Axel Lundgren
Stockviks SF
2:23.14200
+11.1000
3
Jonne Liukkonen
IF Strategen
2:25.14400
+13.1200
4
Jonas Lenz
Matfors SK
2:33.15200
+21.2000
5
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
2:34.15300
+22.2100
6
Adam Näslund
Bergeforsens SK
2:45.16400
+33.3200
H 14
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
2:08.12700
2
George Ersson
IF Strategen
2:10.12900
+2.100
3
Filip Borgström
IF Strategen
2:13.13200
+5.400
4
Viktor Wiig
IF Strategen
2:20.13900
+12.1100
4
Knut Vikström
Bergeforsens SK
2:20.13900
+12.1100
6
Joel Jänes
Stockviks SF
2:21.14000
+13.1200
7
Love Kreij
IF Strategen
2:23.14200
+15.1400
8
Vincent Johnson
Matfors SK
2:26.14500
+18.1700
H 15
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nils Lundgren
Stockviks SF
2:03.12200
1
Petter Dahl
Alnö SK
2:03.12200