Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Torsby Rullen Klassiskt
2015-05-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 20
7km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
30:16.181500
67.3p
2
Sandra Olsson
Malungs IF
31:16.187500
+1:00.5900
64.8p
3
Freya Orban
IF Ski Team Skåne
34:13.205200
+3:57.23600
58.6p
4
Moa Olsson
SK Bore
38:01.228000
+7:45.46400
52.1p
-
Moa Westh
SK Bore
23:59:59.8639800
-
D 21
7km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marika Sundin
IFK Mora SK
28:34.171300
71.9p
2
Emma Nilsson
SK Bore
29:24.176300
+50.4900
69.6p
3
Johanna Skottheim
Sälens IF
30:51.185000
+2:17.13600
65.8p
H 20
7km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Alfred Buskqvist
IK Stern
24:19.145800
86.8p
2
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
24:19.145800
86.8p
3
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
24:22.146100
+3.200
86.6p
4
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
24:28.146700
+9.800
86.2p
5
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
24:32.147100
+13.1200
85.9p
6
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
25:16.151500
+57.5600
82.9p
7
Jens Selahn
Stockviks SF
25:18.151700
+59.5800
82.8p
8
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
25:49.154800
+1:30.8900
80.9p
9
Erik Lieback
Ulricehamns IF
25:53.155200
+1:34.9300
80.6p
10
Adam Persson
Borås SK
26:08.156700
+1:49.10800
79.7p
11
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
27:14.163300
+2:55.17400
76.0p
12
Gabriel Strid
Sunne SLF
27:34.165300
+3:15.19400
74.9p
13
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
28:09.168800
+3:50.22900
73.1p
14
Samuel Björn
Rembo IK
28:40.171900
+4:21.26000
71.6p
15
Martin Edman
Eds SK
28:50.172900
+4:31.27000
71.1p
16
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
28:51.173000
+4:32.27100
71.1p
17
Zackarias Björn
Rembo IK
30:00.179900
+5:41.34000
68.0p
18
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
30:44.184300
+6:25.38400
66.1p
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Filip Danielsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
H 21
7km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robin Norum
IFK Umeå
23:41.142000
89.5p
2
Oscar Persson
SK Bore
24:03.144200
+22.2100
87.9p
3
Bill Impola
SK Bore
24:32.147100
+51.5000
85.9p
4
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
24:36.147500
+55.5400
85.6p
5
Samuel Norlén
IK Stern
24:38.147700
+57.5600
85.5p
6
Markus Jönsson
Tranemo IF
24:54.149300
+1:13.7200
84.4p
7
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
25:25.152400
+1:44.10300
82.4p
8
Måns Sunesson
Sellnäs IF
25:38.153700
+1:57.11600
81.6p
9
Rasmus Blom
SK Bore
25:55.155400
+2:14.13300
80.5p
10
Emil Folkesson
Nybro Ski
26:14.157300
+2:33.15200
79.4p
11
Johannes Ringsby
SK Bore
26:19.157800
+2:38.15700
79.1p
12
Tobias Westman
IK Stern
26:28.158700
+2:47.16600
78.6p
13
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
26:42.160100
+3:01.18000
77.8p
14
Andreas Blohm
Filipstads SF
27:23.164200
+3:42.22100
75.5p
15
Oskar Henriksson
IF Ski Team Skåne
28:20.169900
+4:39.27800
72.6p
16
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
29:24.176300
+5:43.34200
69.6p
17
Nils Nordlander
IFK Skövde SK
30:11.181000
+6:30.38900
67.5p
18
Jon Kleppenes
SK Bore
32:31.195000
+8:50.52900
62.0p
-
Jack Impola
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Vestlund
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-