Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Karlsnäsrullen
2015-08-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
21km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
43:46.262500
86.4p
2
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
51:11.307000
+7:25.44400
73.9p
3
H 50
Joakim Bydinger
Ronneby OK
51:32.309100
+7:46.46500
73.4p
4
H 40
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
53:04.318300
+9:18.55700
71.3p
5
H 21
Philip Ståhlgren
ASK Växjö
53:10.318900
+9:24.56300
71.2p
6
H 40
Karl Cinthio
IFK Helsingborg
55:24.332300
+11:38.69700
68.3p
7
H 50
Bengt Åke Olofsson
IF Ski Team Skåne
55:43.334200
+11:57.71600
67.9p
8
H 21
Oskar Henriksson
IF Ski Team Skåne
56:07.336600
+12:21.74000
67.4p
9
H 21
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
56:13.337200
+12:27.74600
67.3p
10
H 21
Fredrik Cervin
IFK Helsingborg
57:15.343400
+13:29.80800
66.1p
11
H 40
Mikael Åström
Ronneby OK
57:23.344200
+13:37.81600
65.9p
12
H 21
Daniel Lindman
IF Ski Team Skåne
58:31.351000
+14:45.88400
64.6p
13
H 50
Ola Selvin
Östgöta Helikopterskola IF
58:40.351900
+14:54.89300
64.5p
14
D 21
Elin Vedin
Sundsvalls OK
59:18.355700
+15:32.93100
63.8p
15
D 21
Erika Karlsson
Nybro Ski
59:39.357800
+15:53.95200
63.4p
16
H 60
Bengt Olsson
OK Gynge
1:02:15.373400
+18:29.110800
60.8p
17
H 21
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
1:02:33.375200
+18:47.112600
60.5p
18
H 21
Johan Cederholm
Landsbro IF SK
1:02:34.375300
+18:48.112700
60.5p
19
H 40
Jonny Wiklund
Sweco IF
1:03:28.380700
+19:42.118100
59.6p
20
D 21
Ann Sofie Brink
Markaryds FK
1:03:44.382300
+19:58.119700
59.4p
21
H 50
Tomas Eriksson
OK Dacke
1:05:40.393900
+21:54.131300
57.6p
22
H 21
Johan Axelsson
IFK Helsingborg
1:05:45.394400
+21:59.131800
57.5p
23
H 40
Fredrik Hedlund
Ronneby OK
1:06:54.401300
+23:08.138700
56.5p
24
H 21
Robert Hedman
OK Dacke
1:07:51.407000
+24:05.144400
55.8p
25
H 60
Melin
Apladalens Lk
1:10:10.420900
+26:24.158300
53.9p
26
H 60
Bosse Holgersson
OK Dacke
1:14:50.448900
+31:04.186300
50.6p
27
H 40
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
28
H 70
Göran Pettersson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
14.5km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 20
Freya Orban
IF Ski Team Skåne
44:45.268400
60.7p
2
H 21 Motion
Lars-Göran Ström
Rydaholms GOIF
46:31.279000
+1:46.10500
58.4p
3
H 21 Motion
Thomas Nordqvist
Lund
51:53.311200
+7:08.42700
52.3p
4
H 21 Motion
Petter Melin
Axa SC
53:37.321600
+8:52.53100
50.6p
5
D 21 Motion
Malin Berggren
ASK Växjö
58:43.352200
+13:58.83700
46.2p
6
D 16
Denise Johansson
OK Dacke
1:18:40.471900
+33:55.203400
7
H 16
Johannes Lennartsson
OK Dacke
23:59:59.8639800
2km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 10
Rebecca Lucza
OK Dacke
12:07.72600
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)