Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bollnässkidan, fristil
2015-12-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
26:28.158700
2
Josefine Olsson
Ockelbo SK
26:36.159500
+8.700
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Adam Sten
AXA SC
21:31.129000
2
Markus Persson
Hudiksvalls IF
22:20.133900
+49.4800
3
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
22:24.134300
+53.5200
4
Måns Sunesson
Sellnäs IF
22:37.135600
+1:06.6500
5
Jonatan Sten
Falun Borlänge SK
22:52.137100
+1:21.8000
6
Tim Magnusson
IFK Mora SK
24:02.144100
+2:31.15000
7
Niclas Bärj
Rehns BK
24:20.145900
+2:49.16800
8
Thomas Vestrin
Trönö IK
25:16.151500
+3:45.22400
9
Ales Berce
Rehns BK
25:25.152400
+3:54.23300
10
Lars Englund
Rehns BK
32:13.193200
+10:42.64100
-
Henrik Fröjd
Rehns BK
23:59:59.8639800
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
13:53.83200
2
Maja Andersson
Ockelbo SK
14:00.83900
+7.600
3
Jenny Edin
Matfors SK
14:12.85100
+19.1800
4
Malin Hedström
Delsbo IF
14:40.87900
+47.4600
5
Lowisa Engholm
Stöde IF
14:42.88100
+49.4800
6
Michelle Björklin
Rehns BK
17:33.105200
+3:40.21900
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sandra Wiig
Stockviks SF
13:10.78900
2
Thea Gisselman
Rehns BK
14:22.86100
+1:12.7100
3
Maja Landström
Gävle SK
14:40.87900
+1:30.8900
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
12:21.74000
2
Emma Persson
Hudiksvalls IF
12:49.76800
+28.2700
3
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
13:59.83800
+1:38.9700
4
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
14:18.85700
+1:57.11600
5
Ida Carling
Falu IK
14:22.86100
+2:01.12000
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emil Logård
Delsbo IF
11:57.71600
2
Benjamin Terent
Näsvikens IK
12:20.73900
+23.2200
3
Truls Gisselman
Rehns BK
12:21.74000
+24.2300
4
Viktor Wiig
IF Strategen
12:54.77300
+57.5600
5
Isidor Melander Wiksten
Matfors SK
13:09.78800
+1:12.7100
6
Vincent Johnson
Matfors SK
13:19.79800
+1:22.8100
7
Love Kreij
IF Strategen
13:21.80000
+1:24.8300
8
Melvin Eriksson
Rehns BK
16:02.96100
+4:05.24400
H 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Albert Carling
Falu IK
11:41.70000
2
Walter Lagerhäll
Rehns BK
15:18.91700
+3:37.21600
H 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
10:51.65000
2
Oskar Lindholm
Ljusne AIK SK
10:55.65400
+4.300
3
David Larsson
Hudiksvalls IF
11:07.66600
+16.1500
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Julia Lövström
Månkarbo IF
6:43.40200
2
Thula Olskims
Delsbo IF
6:55.41400
+12.1100
3
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
6:56.41500
+13.1200
4
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
6:57.41600
+14.1300
5
Elin Schönborg
Delsbo IF
7:13.43200
+30.2900
6
Agnes Vestrin
Trönö IK
7:27.44600
+44.4300
7
Hannah Forsman
Valbo AIF
7:40.45900
+57.5600
8
Mathilda Karlsson
Valbo AIF
7:44.46300
+1:01.6000
9
Hilda Lingman
Trönö IK
7:52.47100
+1:09.6800
10
Moa Hedman
Valbo AIF
7:57.47600
+1:14.7300
10
Ellen Bylund
Gimo IF SK
7:57.47600
+1:14.7300
12
Lisa Åkerlöf
Öregrunds IK
8:28.50700
+1:45.10400
-
Emma Lindberg
SK Leksand
23:59:59.8639800
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Rasmus Vesterlund
IF Strategen
5:53.35200
2
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
6:16.37500
+23.2200
3
David Melin
Gimo IF SK
6:33.39200
+40.3900
4
Jonne Liukkonen
IF Strategen
6:36.39500
+43.4200
4
Viktor Grenedal
Delsbo IF
6:36.39500
+43.4200
6
Christoffer Lindgren
Sågmyra SK
6:38.39700
+45.4400
7
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
6:58.41700
+1:05.6400
8
Elias Pedersen
Åsarna IK
7:08.42700
+1:15.7400
9
Felix Vesterlund
IF Strategen
7:10.42900
+1:17.7600
10
Olof Persson
Hudiksvalls IF
7:14.43300
+1:21.8000
11
Jonas Lenz
Matfors SK
7:22.44100
+1:29.8800
12
Melwin Björklin
Rehns BK
8:01.48000
+2:08.12700
13
Anton Henriksson
IFK Bergvik
8:09.48800
+2:16.13500
14
Joel Owén
Valbo AIF
8:27.50600
+2:34.15300
-
Albin Blomberg
Segersta OK
23:59:59.8639800
-
Rune Hedblom
Valbo AIF
23:59:59.8639800
-
Karl Grywenz
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
Victor Lans
Rehns BK
23:59:59.8639800
D 10
1.25km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Vestrin
Trönö IK
4:24.26300
2
Zarja Berce
Rehns BK
4:31.27000
+7.600
3
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
4:33.27200
+9.800
4
Ottilia Pedersen
Åsarna IK
5:02.30100
+38.3700
4
Marie Pavlovská
Trönö IK
5:02.30100
+38.3700
6
Sandra Forsman
Valbo AIF
5:21.32000
+57.5600
7
Elisia Svedberg
Rehns BK
6:57.41600
+2:33.15200
D 12
1.25km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elsa Carling
Falu IK
3:30.20900
2
Terese Terent
Näsvikens IK
3:37.21600
+7.600
3
Anja Berger
Domnarvets GOIF
4:15.25400
+45.4400
4
Tilda Sahlberg
Trönö IK
4:19.25800
+49.4800
5
Hanna Sundberg
Hybo AIK
4:28.26700
+58.5700
6
Emilia Belden
Rehns BK
5:09.30800
+1:39.9800
H 10
1.25km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Adill
Öregrunds IK
3:54.23300
2
Sebastian Pettersson
Hudiksvalls IF
4:03.24200
+9.800
3
Anton Hallgren
Rehns BK
4:26.26500
+32.3100
4
Gustav Grändborn
Trönö IK
4:39.27800
+45.4400
5
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
4:47.28600
+53.5200
6
Alfred Pedersen
Åsarna IK
5:39.33800
+1:45.10400
7
Jordan Blomqvist
Matfors SK
5:47.34600
+1:53.11200
8
Vidar Lans
Rehns BK
5:48.34700
+1:54.11300
9
Albin Agerbjer
Trönö IK
9:18.55700
+5:24.32300
-
Max Mähler
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
H 12
1.25km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
3:11.19000
2
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
3:15.19400
+4.300
3
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
3:25.20400
+14.1300
4
Elis Liukkonen
IF Strategen
3:40.21900
+29.2800
5
Liam Johnson
Matfors SK
3:48.22700
+37.3600
6
Jason Blomqvist
Matfors SK
3:56.23500
+45.4400
7
Olle Karlsson
Sundbybergs IK
4:12.25100
+1:01.6000
8
Carl Nordell
Rehns BK
4:41.28000
+1:30.8900
9
Alex Hallgren
Rehns BK
4:58.29700
+1:47.10600
10
Nils Blomberg
Segersta OK
7:50.46900
+4:39.27800
-
William Hedkvist
IFK Bergvik
23:59:59.8639800
D 8
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Ellen Agerbjer
Trönö IK
-
Viola Grändborn
Trönö IK
-
Amanda Henriksson
IFK Bergvik
-
Saga Larsson
IFK Bergvik
-
Lina Lingman
Trönö IK
-
Hanna Rydesäter
Rehns BK
-
Lizen Englund
Rehns BK
23:59:59.8639800
H 8
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Matija Berce
Rehns BK
-
Einar Blomberg
Segersta OK
-
Jamie Blomqvist
Matfors SK
-
Ebbe Jacobs
Segersta OK
-
Viggo Lans
Rehns BK
-
Arwe Olskims
Delsbo IF
-
Hugo Rydesäter
Rehns BK
-
Måns Sahlberg
Trönö IK
-
Samuel Svensson
Trönö IK