10.5km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Henrik Ottosson | Åsarna IK | 26:51.161040 | |||||
7km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Gry Abrahamsson Gjersvold | Utrikes SK | 20:56.125520 | 73.0p | ||||
2 | Josefina Sundman | Åsarna IK | 21:07.126630 | +11.1010 | 72.4p | |||
3 | Sandra Wiig | Stockviks SF | 21:10.126920 | +14.1300 | 72.2p | |||
4 | Johanna Albertsson | Stuguns SOK Gjurd | 22:03.132290 | +1:07.6670 | 69.3p | |||
7km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Ellionore Bäckman | Hede SK | 21:01.126060 | 72.7p | ||||
2 | Emma Jonsson | Åsarna IK | 21:58.131750 | +56.5590 | 69.6p | |||
3 | Lina Åslund | Hedesunda IF | 24:15.145480 | +3:14.19320 | 63.0p | |||
4 | Ilona Lusth | Åsarna IK | 24:16.145500 | +3:14.19340 | 63.0p | |||
7km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Carl Rotvold | Åsarna IK | 18:16.109580 | 83.6p | ||||
2 | Emil Talsi | One Way Proteam | 18:49.112830 | +32.3150 | 81.2p | |||
3 | Oskar Årebäck | Bolidens SK | 18:59.113800 | +42.4120 | 80.5p | |||
4 | Tobias Olsson | Åsarna IK | 19:34.117330 | +1:17.7650 | 78.1p | |||
7km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Rasmus Pettersson | Hägersta GF | 23:24.140360 | 65.3p | ||||
5.5km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Elin Andersson | Stuguns SOK Gjurd | 15:57.95650 | |||||
2 | Maja Årebäck | Bolidens SK | 16:05.96470 | +8.720 | ||||
3 | Ida Andersson | Stuguns SOK Gjurd | 16:21.98020 | +23.2270 | ||||
4 | Olivia Lavén | Täby IS SK | 17:19.103860 | +1:22.8110 | ||||
5 | Ella Georgsson | Högbo GOIF | 17:30.104910 | +1:32.9160 | ||||
6 | Jenny Edin | Matfors SK | 18:10.108960 | +2:13.13210 | ||||
7 | Hanna Holmgren | Bergeforsens SK | 18:57.113690 | +3:00.17940 | ||||
5.5km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Olivia Alm | Strömnäs GIF | 15:23.92230 | |||||
2 | Gabriella Pålsson | Utrikes SK | 15:56.95560 | +33.3230 | ||||
3 | Elin Schagerström | Garphyttans IF | 16:52.101110 | +1:28.8780 | ||||
4 | Julia Albertsson | Stuguns SOK Gjurd | 17:12.103170 | +1:49.10840 | ||||
5 | Emilia Jonsson | Ytterhogdals IK | 17:45.106400 | +2:21.14070 | ||||
6 | Agnes Mattsson | Tandsbyns IF | 18:11.109050 | +2:48.16720 | ||||
7 | Emma Olsson | Storvreta IK | 18:25.110440 | +3:02.18110 | ||||
8 | Engla Larsson | Hedesunda IF | 20:21.122070 | +4:58.29740 | ||||
5.5km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Alfred Eriksson | Dala-Järna IK | 14:46.88570 | |||||
2 | Viktor Wiig | IF Strategen | 15:41.94050 | +54.5380 | ||||
3 | Truls Gisselman | Rehns BK | 16:02.96120 | +1:15.7450 | ||||
4 | Emanuel Vestberg | Stuguns SOK Gjurd | 17:45.106480 | +2:59.17810 | ||||
5 | Nils Wastegård | IK Stern | 21:17.127640 | +6:30.38970 | ||||
6 | Edward Vestman | Åsarna IK | 29:39.177850 | +14:52.89180 | ||||
5.5km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Ossian Rosenberg | Duveds IF | 14:01.84080 | |||||
2 | William Selander | Spikbodarnas IK | 15:42.94150 | +1:40.9970 | ||||
3 | Love Strömqvist | Stuguns SOK Gjurd | 16:02.96180 | +2:01.12000 | ||||
4 | Axel Åslund | Hedesunda IF | 16:16.97540 | +2:14.13360 | ||||
5 | Kasper Wiken | Åsarna IK | 16:17.97650 | +2:15.13470 | ||||
4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Märta Rosenberg | Duveds IF | 11:43.70240 | |||||
2 | Elina Franzén | Idre SK | 11:53.71250 | +10.910 | ||||
3 | Ebba Karlsson | Täby IS SK | 12:13.73210 | +29.2870 | ||||
4 | Klara Andersson | Dala-Järna IK | 12:15.73440 | +32.3100 | ||||
5 | Tilda Ström | Dala-Järna IK | 12:24.74310 | +40.3970 | ||||
6 | Enja Jonsson | Ytterhogdals IK | 12:37.75620 | +53.5280 | ||||
7 | Julia Löfström | Månkarbo IF | 12:41.76050 | +58.5710 | ||||
8 | Ida Nilsson | Bergeforsens SK | 12:46.76520 | +1:02.6180 | ||||
9 | Agnes Öhrn | Bergeforsens SK | 13:06.78530 | +1:22.8190 | ||||
10 | Thula Olskims | Delsbo IF | 13:18.79790 | +1:35.9450 | ||||
11 | Elsa Carlsson | Åsarna IK | 13:19.79880 | +1:36.9540 | ||||
4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Måns Skoglund | Täby IS SK | 10:42.64120 | |||||
2 | Gustav Pålsson | Utrikes SK | 10:43.64230 | +1.10 | ||||
3 | Rasmus Westerlund | IF Strategen | 11:02.66140 | +20.1920 | ||||
4 | Calle Rune | Täby IS SK | 11:15.67400 | +32.3180 | ||||
5 | Gustav Hedström | Östersunds SK | 11:15.67410 | +32.3190 | ||||
6 | Birk Blomqvist | Funäsdalens IF | 11:57.71620 | +1:15.7400 | ||||
7 | Oskar Algotsson | Åsarna IK | 12:26.74590 | +1:44.10370 | ||||
8 | Elias Pedersen | Åsarna IK | 14:29.86810 | +3:46.22590 | ||||
9 | Jakob Wickenberg | Ås | 16:11.97010 | +5:28.32790 | ||||
3.5km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Alva Nilsson | Bergeforsens SK | 12:41.76040 | |||||
2 | Elsa Malmgren | Åsarna IK | 12:55.77490 | +14.1350 | ||||
3 | Ida Bergfors | Matfors SK | 13:02.78180 | +21.2040 | ||||
4 | Novali Johansson | Funäsdalens IF | 13:57.83640 | +1:16.7500 | ||||
5 | Julia Byvall | Matfors SK | 13:58.83730 | +1:16.7590 | ||||
6 | Irma Burman | Alnö SK | 15:04.90380 | +2:23.14240 | ||||
7 | Iza Wagenius | Funäsdalens IF | 16:15.97460 | +3:34.21320 | ||||
8 | Elin Jonsson | Åsarna IK | 18:33.111240 | +5:52.35100 | ||||
3.5km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Erika Lavén | Täby IS SK | 10:52.65140 | |||||
2 | Matilda Bandefur | Idre SK | 11:16.67510 | +23.2270 | ||||
3 | Alva Hermansson | Kvarnsvedens GOIF SK | 11:21.68010 | +28.2770 | ||||
4 | Louise Jonsson | Alnö SK | 11:22.68190 | +30.2950 | ||||
5 | Wilma Karlsson | Utrikes SK | 11:37.69690 | +45.4450 | ||||
6 | Jonna Kjellgren | Järpens SK | 11:44.70370 | +52.5130 | ||||
7 | Elin Carlsson | Åsarna IK | 11:57.71670 | +1:05.6430 | ||||
8 | Terese Terent | Näsvikens IK | 12:46.76530 | +1:53.11290 | ||||
9 | Maja Aronsson | Östersunds SK | 13:10.78980 | +2:18.13740 | ||||
10 | Tilda Andersson | Åsarna IK | 14:55.89460 | +4:03.24220 | ||||
11 | Anna Johansson | Åsarna IK | 15:25.92400 | +4:32.27160 | ||||
12 | Gerda Danneskog | Jättendals IF | 17:09.102830 | +6:16.37590 | ||||
3.5km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Emma Lindberg | SK Leksand | 10:22.62140 | |||||
2 | Sofia Redman | Östersunds SK | 11:26.68590 | +1:04.6350 | ||||
3 | Tilde Ingvarsson | Svegs IK | 11:45.70430 | +1:22.8190 | ||||
4 | Alba Johansson | Funäsdalens IF | 11:49.70820 | +1:26.8580 | ||||
5 | Emma Holmgren | Bergeforsens SK | 12:00.71920 | +1:37.9680 | ||||
6 | Tea Strömqvist | Stuguns SOK Gjurd | 12:02.72180 | +1:40.9940 | ||||
7 | Lina Lundgren | IF Strategen | 12:25.74430 | +2:02.12190 | ||||
8 | Josefin Ahnbrink | Sundbybergs IK | 12:40.75970 | +2:18.13730 | ||||
9 | Trude Burman | Alnö SK | 13:23.80280 | +3:01.18040 | ||||
3.5km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Jonathan Lindberg | SK Leksand | 10:52.65120 | |||||
2 | Max Johansson | Östersunds SK | 11:20.67910 | +27.2690 | ||||
3 | Hugo Granström | Sundbybergs IK | 11:26.68590 | +34.3370 | ||||
4 | Milton Loft | Åsarna IK | 11:43.70230 | +51.5010 | ||||
5 | Olle Långberg | Hudiksvalls IF | 12:06.72520 | +1:14.7300 | ||||
6 | Eric Staaf | Ås | 13:10.78960 | +2:18.13740 | ||||
7 | Liam Johnson | Matfors SK | 13:39.81800 | +2:46.16580 | ||||
8 | Elis Peterson | Kimstad GOIF | 13:55.83490 | +3:03.18270 | ||||
9 | Jonathan Byvall | Matfors SK | 14:05.84460 | +3:13.19240 | ||||
10 | Elias Redman | Östersunds SK | 15:06.90500 | +4:13.25280 | ||||
11 | Emil Vedin | Ytterhogdals IK | 16:18.97780 | +5:26.32560 | ||||
12 | Axel Balck | Täby IS SK | 17:53.107250 | +7:01.42030 | ||||
3.5km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Fabian Nordgren | Falu IK | 10:25.62440 | |||||
2 | Hampus Skoglund | Täby IS SK | 10:41.64080 | +16.1540 | ||||
3 | Erik Franzén | Idre SK | 11:11.67090 | +46.4550 | ||||
4 | Kalle Sörling | Hedesunda IF | 12:10.72940 | +1:45.10400 | ||||
5 | Lukas Ejvinsson | Matfors SK | 12:27.74690 | +2:02.12150 | ||||
6 | Valter Ljungdahl | Matfors SK | 12:48.76780 | +2:23.14240 | ||||
7 | Wilhelm Sterner | Täby IS SK | 13:31.81010 | +3:05.18470 | ||||
3.5km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Kalle Georgsson | Högbo GOIF | 10:48.64770 | |||||
2 | Ebbe Abrahamsson Gjersvold | Östersunds SK | 10:59.65890 | +11.1020 | ||||
3 | Edvin Nordgren | Åsarna IK | 11:15.67410 | +26.2540 | ||||
4 | August Rosén | Jättendals IF | 11:23.68200 | +34.3330 | ||||
5 | Wille Långberg | Hudiksvalls IF | 11:42.70170 | +54.5300 | ||||
6 | Alfons Peterson | Kimstad GOIF | 11:49.70880 | +1:01.6010 | ||||
7 | Axel Karlsson | Täby IS SK | 11:57.71690 | +1:09.6820 | ||||
8 | Felix Westerlund | IF Strategen | 12:03.72280 | +1:15.7410 | ||||
9 | Wilhelm Dabach | Åsarna IK | 12:10.72940 | +1:21.8070 | ||||
10 | Arvid Jönsson | Svegs IK | 12:24.74360 | +1:35.9490 | ||||
11 | Alexander Danneskog | Jättendals IF | 12:26.74510 | +1:37.9640 | ||||
12 | Otto Balck | Täby IS SK | 12:43.76290 | +1:55.11420 | ||||
2km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Astrid Hermansson | Kvarnsvedens GOIF SK | 7:20.43960 | |||||
2 | Linnea Årebäck | Bolidens SK | 9:00.53970 | +1:40.9910 | ||||
3 | Hanna Jonsson | Åsarna IK | 9:28.56710 | +2:07.12650 | ||||
4 | Noelia Frank | Alnö SK | 9:33.57210 | +2:12.13150 | ||||
5 | Tuva Vedin | Ytterhogdals IK | 12:38.75700 | +5:17.31640 | ||||
2km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Maja Pålsson | Utrikes SK | 6:54.41380 | |||||
2 | Ines Stjerna | Utrikes SK | 7:20.43920 | +25.2440 | ||||
3 | Enya Daabach | Åsarna IK | 7:23.44240 | +28.2760 | ||||
4 | Leia Ugarph Nordström | Näsvikens IK | 7:38.45730 | +43.4250 | ||||
5 | Astrid Öhrn | Bergeforsens SK | 8:02.48110 | +1:07.6630 | ||||
6 | Julia Jonsson | Alnö SK | 8:13.49200 | +1:18.7720 | ||||
7 | Frida Kjellgren | Järpens SK | 8:21.50050 | +1:26.8570 | ||||
8 | Emma Nilsson | Näsvikens IK | 8:46.52590 | +1:52.11110 | ||||
9 | Ottilia Pedersen | Åsarna IK | 9:53.59220 | +2:58.17740 | ||||
10 | Stina Ryder | Åsarna IK | 10:32.63110 | +3:37.21630 | ||||
2km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Olle Rune | Täby IS SK | 6:52.41150 | |||||
2 | Love Tholander | Sundbybergs IK | 7:21.44080 | +29.2830 | ||||
3 | Zakris Handler | Åsarna IK | 7:33.45260 | +41.4010 | ||||
4 | Vegard Nordbrandt | Åsarna IK | 7:41.46060 | +49.4810 | ||||
5 | Arvid Karlsson | Åsarna IK | 8:31.51040 | +1:38.9790 | ||||
6 | Albin Richardsson | Järpens SK | 9:05.54440 | +2:12.13190 | ||||
7 | Alfred Pedersen | Åsarna IK | 9:08.54750 | +2:16.13500 | ||||
8 | Einar Ljungdahl | Matfors SK | 9:13.55240 | +2:20.13990 | ||||
9 | Erik Nordin | Lucksta IF | 9:55.59450 | +3:03.18200 | ||||
10 | Isak Ejvinsson | Matfors SK | 11:02.66190 | +4:10.24940 | ||||
2km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Johan Richardsson | Järpens SK | 6:43.40290 | |||||
2 | Måns Rawald | Ås | 6:55.41440 | +11.1050 | ||||
3 | Jåvva Rensberg | Funäsdalens IF | 7:16.43520 | +32.3130 | ||||
4 | Oscar Wikander | Alnö SK | 7:31.45050 | +47.4660 | ||||
5 | Harald Eriksson | Dala-Järna IK | 8:10.48970 | +1:26.8580 | ||||
6 | Anton Nordgren | Åsarna IK | 8:17.49640 | +1:33.9250 | ||||
7 | Viktor Nordgren | Åsarna IK | 8:22.50100 | +1:38.9710 | ||||
8 | Felix Sjölund Myhr | Ås | 8:35.51420 | +1:51.11030 | ||||
9 | Alvin Vestman | Åsarna IK | 9:17.55650 | +2:33.15260 | ||||
10 | Nils Danneskog | Jättendals IF | 9:46.58530 | +3:02.18140 | ||||
11 | Herman Göransson | Åsarna IK | 10:51.65090 | +4:08.24700 |