Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Torsbyrullen, dag 2
2016-05-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 20
14km, Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
57:47.346630
70.7p
2
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
58:37.351630
+50.4900
69.8p
3
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
59:10.354910
+1:22.8180
69.2p
4
Freya Orban
IF Ski Team Skåne
1:03:14.379320
+5:26.32590
65.3p
5
Amelia Furunäs
Malungs IF
1:04:22.386110
+6:34.39380
64.2p
6
Maja Eriksson
Filipstads SF
1:05:08.390710
+7:20.43980
63.6p
7
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
1:05:34.393350
+7:47.46620
63.2p
8
Linn Gustafsson
Filipstads SF
1:06:40.399920
+8:52.53190
62.3p
9
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
1:09:15.415460
+11:28.68730
60.2p
D 21
14km, Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Sandra Olsson
Malungs IF
56:02.336120
72.6p
H 20
14km, Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Alfred Buskqvist
IK Stern
46:23.278270
85.6p
2
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
49:11.295000
+2:47.16630
81.4p
3
Alexander Karlsson
Källbottens IK
49:29.296860
+3:05.18490
80.9p
4
Gabriel Strid
Sunne SLF
49:35.297410
+3:11.19040
80.8p
5
Emil Nykvist
Sunne SLF
50:03.300240
+3:39.21870
80.1p
6
Adam Persson
IF Hallby SOK
50:57.305600
+4:33.27230
78.9p
7
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
50:59.305850
+4:35.27480
78.9p
8
Erik Lieback
Ulricehamns IF
51:50.310930
+5:26.32560
77.7p
9
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
51:59.311880
+5:36.33510
77.5p
10
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
52:58.317770
+6:35.39400
76.3p
11
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
53:21.320000
+6:57.41630
75.8p
12
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
55:20.331920
+8:56.53550
73.4p
13
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
55:26.332570
+9:03.54200
73.3p
14
David Nykvist
Sunne SLF
56:46.340560
+10:22.62190
71.8p
15
Simon Lundberg
SK Bore
57:39.345820
+11:15.67450
70.8p
16
Alfred Nilsson
Filipstads SF
58:24.350300
+12:00.71930
70.0p
17
Albin Persson
Tranemo IF
58:42.352110
+12:18.73740
69.7p
18
Jonatan Palander
Sellnäs IF
1:08:24.410390
+22:01.132020
60.8p
19
Anton Swedberg
Borås SK
1:13:21.440090
+26:58.161720
57.1p
20
Christian Olsson
Årjängs IF
1:36:15.577400
+49:51.299030
44.6p
H 21
14km, Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Marcus Ruus
Åsarna IK
45:17.271600
87.3p
2
Robin Norum
IFK Umeå
45:53.275230
+36.3530
86.4p
3
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
45:59.275850
+42.4150
86.2p
4
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
47:09.282870
+1:52.11170
84.4p
5
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
47:34.285340
+2:17.13640
83.7p
6
Anton Persson
SK Bore
48:07.288630
+2:50.16930
82.9p
7
Johannes Ringsby
SK Bore
48:09.288840
+2:52.17140
82.9p
8
Bob Impola
SK Bore
48:12.289180
+2:55.17480
82.8p
9
Måns Sunesson
Sellnäs IF
48:46.292550
+3:29.20850
82.0p
10
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
48:57.293600
+3:40.21900
81.7p
11
Andreas Blohm
Filipstads SF
51:07.306630
+5:50.34930
78.7p
12
Tobias Westman
IK Stern
51:13.307210
+5:56.35510
78.6p
13
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
51:54.311390
+6:37.39690
77.6p
14
Erik Persson
IF Hallby SOK
54:20.325920
+9:03.54220
74.6p