Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Master-SM 30 km
2017-03-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
24km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 40
Oskar Svärd
Tvärreds IF
1:08:14.409380
84.3p
2
H 35
Johan Kanto
IK Stern
1:09:24.416310
+1:09.6830
82.8p
2
H 40
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:09:24.416310
+1:09.6830
82.8p
4
H 35
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:12:35.435400
+4:20.25920
78.9p
5
H 45
Ragnar Crona
Göteborgs SK
1:13:51.443010
+5:36.33530
77.4p
6
H 45
Johan Gustafsson
IFK Mora SK
1:15:55.455440
+7:40.45960
75.1p
7
H 40
Tobias Westman
IK Stern
1:16:20.457940
+8:05.48460
74.7p
8
H 35
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
1:16:25.458490
+8:11.49010
74.6p
9
H 35
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
1:16:27.458650
+8:12.49170
74.6p
10
H 40
Magnus Hamp
IK Stern
1:18:12.469140
+9:57.59660
72.8p
11
H 40
Henrik Ulldahl
Jönköpings OK
1:18:28.470790
+10:14.61310
72.5p
12
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:18:35.471440
+10:20.61960
72.4p
13
H 40
Jonas Peterson
Borås GIF
1:19:59.479840
+11:44.70360
71.0p
14
H 50
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
1:21:40.489900
+13:25.80420
69.5p
15
H 50
Jonas Häger
Ryda SK
1:21:51.491040
+13:36.81560
69.3p
16
H 45
Peter Ask
Borås SK
1:22:52.497160
+14:37.87680
68.4p
17
H 40
Tony Norling
IK Stern
1:24:00.503940
+15:45.94460
67.4p
18
H 40
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
1:24:19.505870
+16:04.96390
67.2p
19
H 40
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
1:25:02.510180
+16:48.100700
66.6p
20
H 55
Björn Albinsson
Väsby SK
1:27:55.527450
+19:40.117970
64.2p
21
H 50
Karl-Erik Assarsson
Borås SK
1:29:49.538860
+21:34.129380
62.8p
22
H 50
Nils-Arvid Olofsson
Eslövs FK
1:31:08.546700
+22:53.137220
61.8p
23
D 50
Ingela Gahne
Enebybergs IF
1:31:38.549710
+23:23.140230
61.5p
24
D 40
Jessica Moverare
Föreningen IKJ Haninge
1:33:07.558680
+24:53.149200
60.4p
25
D 45
Lena Hilmersson
Göteborgs SK
1:34:04.564340
+25:49.154860
59.8p
26
H 45
Jonas Ask
IK Stern
1:37:39.585890
+29:25.176410
57.5p
27
D 45
Annakarin Söderström
Sundbybergs IK
1:37:45.586400
+29:30.176920
57.4p
28
D 45
Katja Larsson
Borås SK
1:42:46.616580
+34:32.207100
54.5p
29
H 50
Peter Hilmersson
Göteborgs SK
1:48:01.648090
+39:47.238610
51.7p
30
D 55
Eleonor Öström
IK Stern
1:49:59.659850
+41:44.250370
50.7p
31
D 45
Daniela Profir
Sundbybergs IK
1:51:54.671340
+43:39.261860
49.8p
32
D 55
Christina Holm
Ufk
1:56:35.699480
+48:21.290000
47.7p
33
D 45
Ulrika Aiff
OK Alehof
2:08:31.771080
+1:00:17.361600
43.1p
16km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 60
Heimo Marttila
Filipstads SF
51:20.307970
65.2p
2
H 60
Royne Andersson
Norabygdens SK
52:19.313850
+58.5780
64.0p
3
H 65
Börje Enander
Ulricehamns IF
52:58.317790
+1:38.9720
63.2p
4
H 60
Lennart Jonsson
IFK Arvidsjaur SK
53:07.318680
+1:47.10610
63.1p
5
H 60
Clas Göran Öster
Uddevalla IS
53:16.319510
+1:55.11440
62.9p
6
H 65
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
53:49.322860
+2:28.14790
62.2p
7
H 70
Conny Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
54:33.327230
+3:12.19160
61.4p
8
H 70
Inge Arvidsson
IK Trasten
54:38.327790
+3:18.19720
61.3p
9
H 65
Yngve Alvén
Redvägs SK
56:09.336880
+4:49.28810
59.6p
10
H 70
Lars Englund
Järla IF SK
58:36.351590
+7:16.43520
57.2p
11
H 60
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
59:31.357010
+8:10.48940
56.3p
12
H 70
Bror Olofsson
Järnvägens IF Hallsberg
1:00:13.361260
+8:52.53190
55.6p
13
H 65
Kent Berglund
IFK Bergvik
1:03:17.379630
+11:56.71560
52.9p
14
H 70
Hans Boström
Borås SK
1:03:32.381100
+12:11.73030
52.7p
8km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 60
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
27:00.161920
56.6p
2
H 75
Stig Ericsson
SOK 68
29:39.177830
+2:39.15810
51.5p
3
D 60
Agneta Öster
Uddevalla IS
29:52.179190
+2:52.17170
51.1p
4
H 75
Göran Pettersson
Göteborgs SK
31:33.189220
+4:33.27200
48.4p
5
H 75
Stig Eriksson
Svegs IK
32:40.195940
+5:40.33920
46.7p
6
D 60
Gunilla Axelsson
Göteborgs SK
37:03.222220
+10:02.60200
41.2p
7
H 85
Lars-Gunnar Enström
Tranemo IF
43:55.263410
+16:54.101390
34.8p
8
H 75
Bo Bresky
IK Ymer
47:12.283110
+20:11.121090
32.4p