Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Ulricehamnsloppet
2018-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 10
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Melker Erlandsson
Tranemo IF
7:43.46200
2
Viggo Rudklint
OK Landehof
7:59.47800
+16.1500
3
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
7:59.47860
+16.1560
4
Melker Swärd
Tidaholm SOK Sisu
8:18.49700
+35.3400
5
Oscar Dahlander
Borås SK
8:59.53810
+1:16.7510
6
Valter Gerle
OK Landehof
9:07.54630
+1:24.8330
7
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
9:12.55160
+1:29.8860
8
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
9:14.55300
+1:31.9000
9
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
9:25.56440
+1:42.10140
10
Carl Söderhielm
Falköpings AIK SK
9:27.56670
+1:44.10370
11
Vilmer Lindqvist
Ulricehamns IF
9:34.57380
+1:51.11080
12
Hjalmar Ingelsbo
Tranemo IF
9:34.57390
+1:51.11090
13
Max Wengbrand
Ulricehamns IF
9:35.57440
+1:52.11140
14
Elias Bengtsson
Tranemo IF
9:42.58100
+1:59.11800
15
Emil Johansson
Borås GIF
9:46.58570
+2:03.12270
16
Max Fherm
Ulricehamns IF
9:53.59220
+2:10.12920
17
Jonathan Edenvik
Borås GIF
9:56.59560
+2:13.13260
18
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
10:08.60790
+2:25.14490
19
Noel Andersson
Tranemo IF
10:12.61170
+2:29.14870
20
Vilmer Svärd
Ulricehamns IF
10:12.61190
+2:29.14890
21
Hannes Perlerot Göransson
Äspereds IF
11:03.66250
+3:20.19950
22
Noah Bohman
Ulricehamns IF
11:40.69970
+3:57.23670
23
Valle Leiderth
Ulricehamns IF
12:22.74190
+4:39.27890
24
River Larsson
Ulricehamns IF
12:27.74610
+4:44.28310
25
Rufus Bergman
Tranemo IF
12:49.76850
+5:06.30550
26
Theo Elebo
Ulricehamns IF
13:55.83490
+6:12.37190
-
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Oliver Stålbrand
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Filip Weber
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Jonatan Abrahamson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
Albin Georgsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Hampus Stålbrand
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)