Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Tekniksprint
2018-03-02
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
0.9km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Edvin Anger
Dalarna
1:58.11780
2
H 16
Måns Skoglund
Stockholm
2:02.12110
+3.230
3
H 15
Hjalmar Berg
Värmland
2:02.12170
+3.290
4
H 16
Calle Rune
Stockholm
2:02.12190
+4.310
5
H 16
Rasmus Westerlund
Medelpad
2:03.12220
+4.340
5
H 16
Rasmus Hedeberg
Värmland
2:03.12220
+4.340
7
H 16
Gustav Pålsson
Jämtland Härjedalen
2:03.12240
+4.360
8
H 16
Nils Bergström
Dalarna
2:03.12260
+4.380
9
H 15
Ludvig Berg
Värmland
2:04.12310
+5.430
10
H 16
Gustav Karlsson
Stockholm
2:04.12320
+5.440
11
H 16
Albin Åström
Norrbotten
2:04.12370
+5.490
12
H 15
Mattias Andersson
Dalarna
2:05.12490
+7.610
13
H 16
Simon Nilsson
Småland
2:06.12570
+7.690
14
H 16
Jonas Carlsson
Dalarna
2:06.12580
+8.700
15
H 16
Martin Blomberg
Västerbotten
2:07.12610
+8.730
16
H 15
Erik Bryne
Värmland
2:07.12660
+8.780
17
H 15
Hugo Abrahamsson
Västerbotten
2:07.12670
+8.790
18
H 16
Sander Krouwel
Dalarna
2:07.12680
+9.800
19
H 16
Eric Westberg
Värmland
2:07.12690
+9.810
20
H 15
Theo Mattei
Norrbotten
2:08.12770
+9.890
21
H 16
Viktor Majbäck
Norrbotten
2:08.12790
+10.910
22
H 16
Karl Grywenz
Uppland
2:09.12800
+10.920
22
H 16
Gabriel Söderqvist
Uppland
2:09.12800
+10.920
24
H 15
Leo Svahn
Jämtland Härjedalen
2:09.12890
+11.1010
24
H 16
Alexander Jonsson
Småland
2:09.12890
+11.1010
26
H 16
Oskar Lundberg
Västergötland
2:10.12900
+11.1020
27
H 15
Albin Gezelius
Dalarna
2:10.12910
+11.1030
27
H 16
Hugo Sjögren
Västergötland
2:10.12910
+11.1030
29
H 15
Markus Melén
Dalarna
2:10.12940
+11.1060
30
H 16
Tobias Snell
Norrbotten
2:10.12970
+11.1090
31
H 16
Adam Näslund
Medelpad
2:10.12980
+12.1100
32
H 15
Vincent Grein
Jämtland Härjedalen
2:11.13010
+12.1130
33
H 15
Emil Löfgren
Västerbotten
2:11.13040
+12.1160
34
H 15
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Jämtland Härjedalen
2:12.13110
+13.1230
34
H 16
Emil Granstedt
Småland
2:12.13110
+13.1230
36
H 16
Laban Nordin
Ångermanland
2:12.13120
+13.1240
37
H 15
Kalle Georgsson
Gästrikland
2:12.13130
+13.1250
38
H 16
Jonas Lenz
Medelpad
2:12.13140
+13.1260
39
H 16
Birk Blomqvist
Jämtland Härjedalen
2:12.13170
+13.1290
40
H 16
Axel Werner
Göteborg
2:12.13190
+14.1310
41
H 15
Albin Blomberg
Hälsingland
2:13.13200
+14.1320
42
H 15
Viktor Olsson
Ångermanland
2:13.13240
+14.1360
43
H 16
Olle Andersson
Västergötland
2:13.13260
+14.1380
44
H 15
Jens Junes
Västerbotten
2:14.13310
+15.1430
45
H 15
Isak Lundholm
Västerbotten
2:14.13340
+15.1460
46
D 15
Lisa Eriksson
Norrbotten
2:14.13350
+15.1470
46
H 15
Otto Gustavsson
Västergötland
2:14.13350
+15.1470
48
H 15
Sebastian Hägglöf
Ångermanland
2:14.13360
+15.1480
49
H 15
Jacob Lundkvist
Stockholm
2:14.13370
+15.1490
49
H 16
Gustav Hedström
Jämtland Härjedalen
2:14.13370
+15.1490
51
H 16
David Melin
Uppland
2:14.13380
+16.1500
51
H 16
Melker Eklund
Ångermanland
2:14.13380
+16.1500
53
H 16
Olof Hedin
Småland
2:15.13410
+16.1530
54
H 15
Albin Augustsson
Dalarna
2:15.13430
+16.1550
54
H 15
Simon Markström
Norrbotten
2:15.13430
+16.1550
56
H 15
Loke Sköld
Uppland
2:15.13450
+16.1570
57
H 16
Axel Saitton
Ångermanland
2:15.13490
+17.1610
58
H 15
Axel Mannelqvist
Ångermanland
2:16.13500
+17.1620
59
H 15
Victor Berglund
Norrbotten
2:16.13520
+17.1640
60
H 16
Pontus Lundholm
Norrbotten
2:16.13530
+17.1650
61
H 15
Hjalmar Gedda
Göteborg
2:16.13550
+17.1670
62
H 15
Otto Balck
Stockholm
2:16.13580
+18.1700
63
H 15
Hannes Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
2:17.13600
+18.1720
63
H 15
Nils Norberg
Medelpad
2:17.13600
+18.1720
65
H 16
Ludvig Jonsson
Hälsingland
2:17.13610
+18.1730
66
H 16
Isac Morin
Jämtland Härjedalen
2:17.13630
+18.1750
66
H 16
Hugo Enetjärn
Södermanland
2:17.13630
+18.1750
68
H 16
Kasper Olsen
Värmland
2:17.13660
+18.1780
69
D 15
Sara Andersson
Dalarna
2:17.13690
+19.1810
69
D 16
Kajsa Rapp
Dalarna
2:17.13690
+19.1810
69
H 16
Johan Källström
Göteborg
2:17.13690
+19.1810
72
H 16
Hampus Hallberg
Hälsingland
2:18.13700
+19.1820
73
H 15
August Rosén
Hälsingland
2:18.13740
+19.1860
74
D 16
Hanna Lundberg
Norrbotten
2:18.13770
+19.1890
75
H 16
Gabriel Nordgren
Västerbotten
2:19.13800
+20.1920
75
H 16
Axel Gustavsson
Småland
2:19.13800
+20.1920
77
H 15
Herman Swärd
Västergötland
2:19.13860
+20.1980
78
H 15
Måns Olsen
Värmland
2:19.13870
+20.1990
78
H 15
Ludvig Anderberg
Västergötland
2:19.13870
+20.1990
80
H 15
Harald Ekenberg
Göteborg
2:19.13890
+21.2010
81
H 15
Lowe Wagman
Ångermanland
2:20.13900
+21.2020
81
H 16
Viktor Holmgren
Västerbotten
2:20.13900
+21.2020
83
D 16
Elina Franzén
Dalarna
2:20.13910
+21.2030
83
H 16
Erik Fransson
Västergötland
2:20.13910
+21.2030
85
H 16
Jonne Liukkonen
Medelpad
2:20.13940
+21.2060
86
H 15
Malte Johansson
Gästrikland
2:20.13960
+21.2080
87
D 15
Irja Brandfjell
Jämtland Härjedalen
2:20.13970
+21.2090
87
H 15
Gustav Svensson
Södermanland
2:20.13970
+21.2090
89
H 15
Axel Karlsson
Stockholm
2:20.13980
+22.2100
90
H 16
Nils Körle
Göteborg
2:20.13990
+22.2110
91
D 16
Märta Rosenberg
Jämtland Härjedalen
2:21.14000
+22.2120
92
D 15
Clara Zetterwall
Dalarna
2:21.14010
+22.2130
93
D 15
Klara Torshage
Ångermanland
2:21.14040
+22.2160
93
D 15
Elin Henriksson
Västerbotten
2:21.14040
+22.2160
95
H 15
Adrian Skiöld
Västergötland
2:21.14050
+22.2170
96
H 16
Filip Andersson
Örebro Län
2:21.14080
+23.2200
97
D 15
Maja Furunäs
Dalarna
2:22.14150
+23.2270
97
D 16
Tilda Ström
Dalarna
2:22.14150
+23.2270
99
H 15
Arve Lignell
Medelpad
2:22.14160
+23.2280
100
D 16
Anja Andersdotter
Örebro Län
2:22.14180
+24.2300
100
D 16
Saga Fältenhag
Gästrikland
2:22.14180
+24.2300
102
H 15
Isak Österman
Uppland
2:23.14200
+24.2320
103
H 16
Alexander Thudeen
Östergötland
2:23.14210
+24.2330
104
H 15
Joel Björnlinger
Småland
2:23.14220
+24.2340
104
H 16
Arvid Henning
Ångermanland
2:23.14220
+24.2340
106
D 16
Lisa Nystedt
Stockholm
2:23.14250
+24.2370
107
D 15
Elsa Eriksson
Ångermanland
2:23.14260
+24.2380
107
H 15
Anton Linden
Västmanland
2:23.14260
+24.2380
109
H 16
Axel Lundgren
Medelpad
2:23.14290
+25.2410
110
D 15
Amanda Pallin
Medelpad
2:24.14310
+25.2430
111
D 15
Wilma Riekkola
Norrbotten
2:24.14320
+25.2440
111
H 15
Alexander Danneskog
Hälsingland
2:24.14320
+25.2440
111
H 15
Wille Långberg
Hälsingland
2:24.14320
+25.2440
111
H 16
Sebastian Rilde
Örebro Län
2:24.14320
+25.2440
115
H 16
Jon Trädgårdh
Västerbotten
2:24.14330
+25.2450
116
D 15
Maja Heikki
Dalarna
2:24.14340
+25.2460
117
D 16
Lova Broström
Östergötland
2:24.14370
+25.2490
118
H 15
Simon Wiksell
Göteborg
2:24.14390
+26.2510
119
D 15
Flisa Ravald
Jämtland Härjedalen
2:25.14430
+26.2550
119
H 15
Oskar Vikström
Medelpad
2:25.14430
+26.2550
121
D 15
Therese Patomella
Norrbotten
2:25.14440
+26.2560
122
D 16
Enja Jonsson
Jämtland Härjedalen
2:25.14450
+26.2570
122
D 16
Saga Nilsson
Västerbotten
2:25.14450
+26.2570
122
H 15
Lukas Karlberg
Uppland
2:25.14450
+26.2570
125
D 16
Ebba Karlsson
Stockholm
2:25.14460
+26.2580
125
H 16
Arvid Aronsson
Bohuslän Dal
2:25.14460
+26.2580
127
D 16
Emelie Englund
Medelpad
2:26.14520
+27.2640
127
H 15
Malte Jutterdal
Östergötland
2:26.14520
+27.2640
129
D 16
Ida Nilsson
Medelpad
2:26.14540
+27.2660
129
D 16
Lisa Ingesson
Norrbotten
2:26.14540
+27.2660
131
H 15
Jonathan Bergman
Västmanland
2:26.14550
+27.2670
132
H 15
David Lantto
Norrbotten
2:26.14560
+27.2680
133
D 16
Julia Löfström
Uppland
2:27.14640
+28.2760
134
D 16
Wilma Björn
Värmland
2:27.14650
+28.2770
135
H 15
Simon Arnestrand
Uppland
2:27.14660
+28.2780
136
D 16
Alva Björk
Dalarna
2:27.14680
+29.2800
137
D 15
Tindra Österberg
Jämtland Härjedalen
2:28.14710
+29.2830
138
D 15
Alice Widholm
Västergötland
2:28.14760
+29.2880
138
D 16
Andrea Aulin
Småland
2:28.14760
+29.2880
140
H 16
Philip Forngren
Stockholm
2:29.14800
+30.2920
141
D 15
Ebba Englund
Medelpad
2:29.14850
+30.2970
142
D 16
Emma Lindqvist
Norrbotten
2:29.14860
+30.2980
143
D 16
Josefin Lindström
Gästrikland
2:30.14900
+31.3020
144
D 16
Anna Jonsson
Jämtland Härjedalen
2:30.14920
+31.3040
145
D 15
Lina Sjöberg
Uppland
2:30.14930
+31.3050
146
D 16
Elin Westh
Värmland
2:30.14960
+31.3080
147
D 16
Lovisa Moqvist
Göteborg
2:30.14980
+32.3100
148
D 15
Elsa Larsson
Norrbotten
2:30.14990
+32.3110
148
D 16
Elin Modin
Ångermanland
2:30.14990
+32.3110
150
D 16
Emma Höglund
Ångermanland
2:31.15030
+32.3150
151
D 15
Moa Petersson
Östergötland
2:31.15090
+33.3210
151
D 16
Agnes Öhrn
Medelpad
2:31.15090
+33.3210
153
H 15
Alvin Källberg
Örebro Län
2:32.15110
+33.3230
154
D 15
Elin Forsgren
Ångermanland
2:32.15120
+33.3240
155
H 15
Karl-filip Köld
Västmanland
2:32.15130
+33.3250
155
H 15
Sondre Swahn
Göteborg
2:32.15130
+33.3250
157
D 16
Elin Vesterlund
Västerbotten
2:32.15160
+33.3280
157
D 16
Wilma Johansson
Jämtland Härjedalen
2:32.15160
+33.3280
159
D 16
Julia Eriksson
Västergötland
2:32.15170
+33.3290
160
H 16
Felix Bäckstäde
Gotland
2:33.15200
+34.3320
161
D 16
Cora Badh
Västergötland
2:33.15220
+34.3340
162
H 15
Tor Vincent
Västmanland
2:33.15250
+34.3370
163
H 15
Nils Sjöberg
Göteborg
2:33.15270
+34.3390
164
D 15
Minna Johansson
Jämtland Härjedalen
2:33.15280
+35.3400
165
H 16
Benjamin Claesson
Småland
2:34.15300
+35.3420
166
D 15
Tove Karlsson
Stockholm
2:34.15320
+35.3440
167
D 15
Tuva Forsell
Östergötland
2:34.15350
+35.3470
168
D 15
Filippa Lundgren Wikström
Värmland
2:35.15410
+36.3530
168
D 15
Elina Karlsson
Västerbotten
2:35.15410
+36.3530
170
D 16
Maja Högfeldt
Västergötland
2:35.15420
+36.3540
171
H 15
Måns Sandmark
Gästrikland
2:35.15430
+36.3550
172
D 16
Hannah Forsman
Gästrikland
2:35.15480
+37.3600
173
D 15
Josefin Ahnbrink
Stockholm
2:35.15490
+37.3610
173
D 16
Hoa Sjöholm
Stockholm
2:35.15490
+37.3610
175
D 15
Josefine Söderqvist
Uppland
2:36.15510
+37.3630
176
D 15
Emma Holmgren
Medelpad
2:36.15520
+37.3640
177
D 16
Julia Lundgren
Västerbotten
2:36.15540
+37.3660
178
D 15
Elin Törnqvist
Örebro Län
2:36.15570
+37.3690
179
D 16
Alma Nordström
Uppland
2:36.15580
+38.3700
180
D 15
Anja Stolpe
Värmland
2:37.15600
+38.3720
181
H 16
Emanuel Alsin
Bohuslän Dal
2:37.15610
+38.3730
182
D 16
Alva Eriksson
Ångermanland
2:37.15620
+38.3740
183
D 16
Sigrid Hübenette
Ångermanland
2:37.15670
+38.3790
184
H 15
Joel Owén
Gästrikland
2:37.15680
+39.3800
185
H 16
David Dudal
Örebro Län
2:38.15710
+39.3830
186
D 15
Evelina Nilsson
Västerbotten
2:38.15720
+39.3840
186
H 16
Oscar Ericsson
Värmland
2:38.15720
+39.3840
188
H 15
Albin Nyqvist
Göteborg
2:38.15740
+39.3860
189
H 15
Anton Henriksson
Hälsingland
2:39.15830
+40.3950
189
H 16
Johan Bergius Persson
Gotland
2:39.15830
+40.3950
191
D 15
Kristina Finnskog
Västergötland
2:39.15840
+40.3960
192
D 16
Sara Ingard
Uppland
2:39.15860
+40.3980
192
H 15
Lucas Behr
Örebro Län
2:39.15860
+40.3980
194
D 16
Emma Eriksson
Småland
2:39.15890
+41.4010
194
H 16
Ludwig Gertzell
Örebro Län
2:39.15890
+41.4010
196
D 15
Marie Dahlberg
Ångermanland
2:40.15920
+41.4040
197
D 16
Linda-louise Köld
Västmanland
2:40.15980
+42.4100
198
D 16
Linda Forsby
Värmland
2:41.16040
+42.4160
199
D 15
Julia Näslund
Gästrikland
2:41.16050
+42.4170
199
D 16
Emma Ling
Småland
2:41.16050
+42.4170
Logga in för att slippa de här annonserna
201
D 16
Sofia Lundkvist
Norrbotten
2:41.16060
+42.4180
202
D 15
Lina Björk
Västergötland
2:41.16090
+43.4210
203
D 15
Ebba Bengtsson
Medelpad
2:42.16180
+44.4300
204
D 15
Agnes Westrin
Hälsingland
2:43.16250
+44.4370
205
D 15
Ellen Hedeberg
Värmland
2:43.16280
+45.4400
206
D 16
Tua Germann
Västerbotten
2:44.16320
+45.4440
207
D 15
Thuva Andersson
Göteborg
2:44.16340
+45.4460
208
D 15
Agnes Djurstedt
Småland
2:45.16400
+46.4520
209
D 15
Moa Hedman
Gästrikland
2:45.16410
+46.4530
210
D 16
Amanda Norrby Rydin
Västergötland
2:45.16430
+46.4550
211
D 15
Alice Vretblom
Västerbotten
2:45.16440
+46.4560
212
D 15
Amanda Olsson
Bohuslän Dal
2:45.16450
+46.4570
213
D 16
Thea Braneby
Värmland
2:45.16480
+47.4600
214
D 16
Clara Johansson
Bohuslän Dal
2:46.16540
+47.4660
215
D 15
Jennie Berge-jonsson
Småland
2:47.16610
+48.4730
216
D 15
Olivia Grönkvist
Småland
2:49.16890
+51.5010
217
D 15
Olivia Ednarsson
Värmland
2:50.16900
+51.5020
217
D 16
Tove Lundh
Medelpad
2:50.16900
+51.5020
219
D 15
Frida Jonsson
Gästrikland
2:51.17050
+52.5170
220
H 15
Tim Lundgren
Östergötland
2:55.17470
+56.5590
221
D 15
Ebba Gårdmark
Uppland
2:56.17570
+57.5690
222
D 15
Jessica Borg
Uppland
2:56.17590
+58.5710
223
D 15
Johanna Persson
Hälsingland
2:59.17870
+1:00.5990
224
D 15
Tyra Forsberg
Gästrikland
3:00.17940
+1:01.6060
225
D 15
Ella Selmosson
Västergötland
3:02.18100
+1:03.6220
226
D 15
Viktoria Forslin
Hälsingland
3:03.18260
+1:04.6380
227
H 15
Adam Österdahl
Gotland
3:05.18460
+1:06.6580
228
D 15
Frida Johansson
Bohuslän Dal
3:06.18590
+1:08.6710
229
H 15
Alfons Peterson
Östergötland
3:07.18610
+1:08.6730
230
D 16
Ellen Bylund
Uppland
3:08.18710
+1:09.6830
231
D 16
Stina Gustafsson
Örebro Län
3:34.21370
+1:35.9490
232
D 15
Alice Pettersson
Östergötland
23:59:59.8639800
232
D 16
Wilma Fridell
Småland
23:59:59.8639800
232
H 15
Albin Johansson
Bohuslän Dal
23:59:59.8639800
232
H 15
Mattias Öhlund
Småland
23:59:59.8639800
232
H 16
Nils Schagerström
Örebro Län
23:59:59.8639800
232
H 16
Sebastian Norr
Uppland
23:59:59.8639800