Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Tekniksprint
2018-03-02
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 16
0.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Kajsa Rapp
Dalarna
2:17.13690
2
Hanna Lundberg
Norrbotten
2:18.13770
+0
3
Elina Franzén
Dalarna
2:20.13910
+2.120
4
Märta Rosenberg
Jämtland Härjedalen
2:21.14000
+3.210
5
Tilda Ström
Dalarna
2:22.14150
+4.360
6
Anja Andersdotter
Örebro Län
2:22.14180
+4.390
6
Saga Fältenhag
Gästrikland
2:22.14180
+4.390
8
Lisa Nystedt
Stockholm
2:23.14250
+5.460
9
Lova Broström
Östergötland
2:24.14370
+6.580
10
Enja Jonsson
Jämtland Härjedalen
2:25.14450
+7.660
10
Saga Nilsson
Västerbotten
2:25.14450
+7.660
12
Ebba Karlsson
Stockholm
2:25.14460
+7.670
13
Emelie Englund
Medelpad
2:26.14520
+8.730
14
Lisa Ingesson
Norrbotten
2:26.14540
+8.750
14
Ida Nilsson
Medelpad
2:26.14540
+8.750
16
Julia Löfström
Uppland
2:27.14640
+9.850
17
Wilma Björn
Värmland
2:27.14650
+9.860
18
Alva Björk
Dalarna
2:27.14680
+9.890
19
Andrea Aulin
Småland
2:28.14760
+10.970
20
Emma Lindqvist
Norrbotten
2:29.14860
+11.1070
21
Josefin Lindström
Gästrikland
2:30.14900
+12.1110
22
Anna Jonsson
Jämtland Härjedalen
2:30.14920
+12.1130
23
Elin Westh
Värmland
2:30.14960
+12.1170
24
Lovisa Moqvist
Göteborg
2:30.14980
+12.1190
25
Elin Modin
Ångermanland
2:30.14990
+13.1200
26
Emma Höglund
Ångermanland
2:31.15030
+13.1240
27
Agnes Öhrn
Medelpad
2:31.15090
+14.1300
28
Wilma Johansson
Jämtland Härjedalen
2:32.15160
+14.1370
28
Elin Vesterlund
Västerbotten
2:32.15160
+14.1370
30
Julia Eriksson
Västergötland
2:32.15170
+14.1380
31
Cora Badh
Västergötland
2:33.15220
+15.1430
32
Maja Högfeldt
Västergötland
2:35.15420
+17.1630
33
Hannah Forsman
Gästrikland
2:35.15480
+17.1690
34
Hoa Sjöholm
Stockholm
2:35.15490
+18.1700
35
Julia Lundgren
Västerbotten
2:36.15540
+18.1750
36
Alma Nordström
Uppland
2:36.15580
+18.1790
37
Alva Eriksson
Ångermanland
2:37.15620
+19.1830
38
Sigrid Hübenette
Ångermanland
2:37.15670
+19.1880
39
Sara Ingard
Uppland
2:39.15860
+21.2070
40
Emma Eriksson
Småland
2:39.15890
+22.2100
41
Linda-louise Köld
Västmanland
2:40.15980
+22.2190
42
Linda Forsby
Värmland
2:41.16040
+23.2250
43
Emma Ling
Småland
2:41.16050
+23.2260
44
Sofia Lundkvist
Norrbotten
2:41.16060
+23.2270
45
Tua Germann
Västerbotten
2:44.16320
+26.2530
46
Amanda Norrby Rydin
Västergötland
2:45.16430
+27.2640
47
Thea Braneby
Värmland
2:45.16480
+27.2690
48
Clara Johansson
Bohuslän Dal
2:46.16540
+28.2750
49
Tove Lundh
Medelpad
2:50.16900
+32.3110
50
Ellen Bylund
Uppland
3:08.18710
+50.4920
51
Stina Gustafsson
Örebro Län
3:34.21370
+1:16.7580
-
Wilma Fridell
Småland
23:59:59.8639800