Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Södra Berget Skate
2018-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Martin Eriksson
Lucksta IF
45:52.275140
78.8p
2
H 21
David Holmberg
Sundsvalls OK
48:11.289060
+2:19.13820
75.0p
3
H 21
Henrik Dahlén
Tynderö IK
49:00.293960
+3:08.18720
73.8p
4
H 21
Martin Melander
Alnö Race Team
51:28.308770
+5:36.33530
70.2p
5
H 21
Tomas Karlberg
Njurunda SK
52:32.315150
+6:40.39910
68.8p
6
H 21
Janne Näätänen
Sundsvalls OK
54:39.327830
+8:46.52590
66.1p
7
H 21
NÄSLUND Per-Ivan
Kovlands IF
54:52.329170
+9:00.53930
65.9p
8
H 21
Johan Miller
Alnö Race Team
55:16.331520
+9:23.56280
65.4p
9
D 21
Angelica Saur
No Club
55:48.334780
+9:56.59540
64.8p
10
H 21
Anders Brink
Stockviks SF
56:36.339500
+10:43.64260
63.9p
11
H 21
Mikael Edlund
Alnö Race Team
56:41.340090
+10:49.64850
63.8p
12
H 21
Martin Söderberg
Sundsvall
57:11.343020
+11:18.67780
63.2p
13
H 21
Per Olof Sjödin
Alnö Race Team
57:23.344240
+11:31.69000
63.0p
14
H 21
SUNDSTRÖM Stefan
Alnö Race Team
58:35.351450
+12:43.76210
61.7p
15
D 21
Jenny Kling
Selånger SOK
1:00:08.360780
+14:16.85540
60.1p
16
H 21
NORLIN Mikael
No Club
1:00:25.362480
+14:33.87240
59.8p
17
D 21
Sandra Berglund
IF Linnéa
1:03:22.380150
+17:30.104910
57.0p
18
H 21
Tobias Berg
Axa SC
1:03:37.381690
+17:45.106450
56.8p
19
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
23:59:58.8639700
19
H 21
Håkan Yderling
Gävle
23:59:58.8639700
21
H 21
Kristoffer Ståhl
Alnö Race Team
23:59:59.8639800
10km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Albin Sjölén
Stockviks SF
28:50.172930
78.1p
2
H 21
Joel Jänes
Stockviks SF
29:33.177250
+43.4220
76.2p
3
H 21
Arvid Vänn
Stockviks SF
29:52.179180
+1:02.6150
75.4p
4
H 21
Axel Svingstedt
Stockviks SF
32:41.196090
+3:51.23060
68.9p
5
H 21
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
32:46.196500
+3:55.23470
68.7p
6
H 21
RICHARDSON Matt X
Svensk Antidoping
33:51.203070
+5:01.30040
66.5p
7
H 21
Henrik Forsberg
Ljustorps IF
34:47.208670
+5:57.35640
64.7p
8
H 21
Öivind Haugaard
Skiforeningen
35:40.213950
+6:50.40920
63.1p
9
D 21
Zara Lundgren
Hudiksvalls IF
46:18.277740
+17:28.104710
48.6p
10
D 21
Anna Olsson Werkström
Alnö Race Team
47:56.287540
+19:06.114510
47.0p
11
D 21
BJÖRKLUND Ebba
SWE
48:18.289770
+19:28.116740
46.6p
12
D 21
Erika Sjödin
Sundsvall
54:07.324680
+25:17.151650
41.6p
13
H 21
Victor Haugaard
Chalmers
23:59:58.8639700
14
D 21
Wilma Löfgren
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
D 21
Lia Arvidsson
IFK Umeå
16:51.101050
78.0p
2
D 21
Mimmi Björn
IFK Umeå
18:52.113130
+2:00.11980
69.7p
3
D 21
ADOLPHSON Johanna
No Club
19:26.116540
+2:34.15390
67.7p
4
H 21
KUZMIN Andrej
No Club
25:04.150310
+8:12.49160
52.5p
5
D 21
Monika Wounder
Alnö Race Team
27:36.165510
+10:44.64360
47.7p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)