Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Knallcrossen Prolog
2018-04-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 14
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonna Kjellgren
Järpens SK
1:54.11370
2
Elin Näslund
Vårby IK
1:55.11420
+0
3
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
1:55.11460
+0
4
Sara Henriksson
Tynderö IK
1:57.11610
+2.140
5
Lina Rydén
IFK Mora SK
1:57.11630
+2.160
6
Ida Garfvè
IFK Mora SK
1:57.11660
+2.190
7
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
1:57.11670
+3.200
8
Alva Svahn
Östersunds SK
1:58.11740
+3.270
9
Ellen Björk
Orsa SK
1:58.11760
+3.290
10
Terese Terent
Näsvikens IK
1:59.11800
+4.330
11
Erika Lavén
Täby IS SK
1:59.11850
+4.380
12
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
2:00.11950
+5.480
13
Elin Morlind
Åsarna IK
2:01.12010
+6.540
14
Sofie Karlsson-holmer
IFK Mora SK
2:01.12030
+6.560
14
Malin Oskarsson
SK Leksand
2:01.12030
+6.560
16
Elsa Palmberg
Högbo GIF
2:01.12070
+7.600
17
Matilda Bandefur
Idre SK
2:01.12090
+7.620
18
Alicia Sellsve
Järpens SK
2:02.12100
+7.630
19
Elsa Carling
Falu IK
2:02.12120
+7.650
20
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
2:02.12130
+7.660
21
Tova Grahn
Alnö SK
2:02.12170
+8.700
22
Moa Hansson
Högbo GIF
2:03.12220
+8.750
23
Astrid Haugen Kleppa
Beitstad IL
2:03.12230
+8.760
24
Ebba Hennings
Östersunds SK
2:04.12330
+9.860
25
Maja Boberg
Duveds IF
2:04.12380
+10.910
26
Emma Strand
Selånger SOK
2:05.12410
+10.940
27
Guro Schjoelberg
Tynset IL
2:05.12430
+10.960
28
Tomina Ripa
Idre SK
2:06.12500
+11.1030
29
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
2:06.12540
+11.1070
29
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
2:06.12540
+11.1070
31
Louise Jonsson
Alnö SK
2:06.12570
+12.1100
32
Moa Blomgren
Östersunds SK
2:06.12580
+12.1110
34
Ida Bergfors
Matfors SK
2:07.12660
+12.1190
35
Tilda Andersson
Åsarna IK
2:07.12690
+13.1220
36
Nanna Grönborg
Kovlands IF
2:08.12730
+13.1260
37
Katja Kulsetås
Strindheim IL
2:08.12770
+13.1300
37
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:08.12770
+13.1300
39
Tuva Lundin
Alnö SK
2:09.12810
+14.1340
40
Astrid Kolberg
Sunne SLF
2:09.12860
+14.1390
40
Irma Östberg
Åsarna IK
2:09.12860
+14.1390
42
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
2:09.12880
+15.1410
43
Klara Forslund
Stockviks SF
2:11.13000
+16.1530
44
Nova Johansson
Funäsdalens IF
2:11.13050
+16.1580
45
Meja Engrund
Åsarna IK
2:12.13110
+17.1640
46
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
2:13.13200
+18.1730
47
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:13.13230
+18.1760
48
Fanny Israelsson
Tullus Sg
2:13.13260
+18.1790
49
Maja Aronsson
Östersunds SK
2:14.13300
+19.1830
50
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
2:14.13340
+19.1870
51
Anna Backlund
Högbo GIF
2:14.13350
+19.1880
52
Alva Dahlin
Kovlands IF
2:14.13360
+19.1890
53
Alva Ersson
IFK Mora SK
2:15.13400
+20.1930
54
Julia Byvall
Matfors SK
2:15.13420
+20.1950
55
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
2:15.13480
+21.2010
56
Wilma Åkebring
Matfors SK
2:16.13530
+21.2060
57
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
2:16.13560
+21.2090
58
Jessica Rennermalm
Lima IF
2:18.13760
+23.2290
59
Emma Almqvist
Sälens IF
2:19.13800
+24.2330
60
Ylva Sandström
Stockviks SF
2:20.13950
+25.2480
61
Frida Eriksson
Åsarna IK
2:21.14010
+26.2540
62
Hanna Stenmark
Östersunds SK
2:21.14030
+26.2560
63
Thea Hägg
Funäsdalens IF
2:21.14050
+26.2580
64
Elsa Arnesson
Ås IF
2:22.14110
+27.2640
65
Saga Östling
Kovlands IF
2:23.14200
+28.2730
66
Nina Jutterström
IFK Mora SK
2:23.14290
+29.2820
67
Ida Backén
Svegs IK
2:24.14310
+29.2840
68
Klara Eriksson
Högbo GIF
2:24.14370
+29.2900
69
Ines Lignell
Lucksta IF
2:27.14630
+32.3160
70
Ebba Andersson
Stockviks SF
2:28.14750
+33.3280
71
Isa Wickenberg
Ås IF
2:35.15480
+41.4010
72
Stina Olausson
Offerdals SK
2:42.16140
+47.4670
73
Elsa Stefansson
Älvdalens IF SK
2:54.17380
+1:00.5910
-
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800