Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
AMO-racet
2009-02-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
20km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H/D 21 Motion
Albert Axelsson
Alstermo IF
1:13:45.442400
10km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H/D 21 Motion
Jonas Persson
Målerås IF
43:40.261900
2
H/D 21 Motion
Björn Johansson
Målerås IF
46:52.281100
+3:12.19100
3
H/D 21 Motion
Magnus Johansson
Alstermo IF
53:37.321600
+9:57.59600
5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H/D 21 Motion
Mathilda Axelsson
Alstermo IF
24:30.146900
2
H/D 21 Motion
Kennet Maximo
SOK Viljan
41:13.247200
+16:43.100200
9.6km
Längdskidor, Fristil
1
H 35
Mikael Magnusson
Nybro Ski
34:01.204000
2
H 35
Lars-Göran Ström
Rydaholms GOIF
36:36.219500
+2:35.15400
3
H 60
Jan Johansson
SOK Viljan
38:25.230400
+4:24.26300
4.8km
Längdskidor, Fristil
1
H 16
Edvin Johansson
IK Hakarpspojkarna
16:38.99700
2
H 16
Kristoffer Karlsson
Nässjö SF
16:39.99800
+1
3
H 16
Emil Svensson
Marhults SOFK
18:45.112400
+2:07.12600
4
H 16
Simon Axelsson
Marhults SOFK
20:15.121400
+3:37.21600
5
D 16
Emilia Fridsäll
Landsbro IF SK
20:37.123600
+3:59.23800
3.2km
Längdskidor, Fristil
1
H 14
Viktor Johansson
IK Hakarpspojkarna
11:33.69200
2
H 14
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
11:53.71200
+20.1900
3
D 14
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
12:15.73400
+42.4100
4
H 14
Tobias Norrlin
Alvesta SOK
12:36.75500
+1:03.6200
5
D 14
Johanna Lindgren
IF Hallby SOK
13:06.78500
+1:33.9200
6
D 14
Rebecca Lax
Nässjö SF
13:11.79000
+1:38.9700
7
H 14
Viktor Palm
Marhults SOFK
15:13.91200
+3:40.21900
8
H 14
Anton Johansson
Marhults SOFK
17:36.105500
+6:03.36200
9
D 14
Anna Oscarsson
Landsbro IF SK
18:13.109200
+6:40.39900
10
H 14
Henrik Persson
Målerås IF
18:25.110400
+6:52.41100
11
H 14
Olof Haglund
Alvesta SOK
21:19.127800
+9:46.58500
2.2km
Längdskidor, Fristil
1
D 12
Evelina Lax
Nässjö SF
9:16.55500
2
D 12
Wilma Fridsäll
Landsbro IF SK
10:28.62700
+1:12.7100
3
D 12
Moa Lindqvist
Landsbro IF SK
10:54.65300
+1:38.9700
1.6km
Längdskidor, Fristil
1
H 10
Axel Ribbholm
Landsbro IF SK
7:53.47200
2
D 10
Ida Oscarsson
Landsbro IF SK
8:39.51800
+46.4500
2
H 10
Richard Cronholm
Alstermo IF
8:39.51800
+46.4500
4
D 10
Elsa Jonsson
Alstermo IF
11:26.68500
+3:33.21200
5
D 10
Olivia Lindqvist
Landsbro IF SK
11:40.69900
+3:47.22600
6
D 10
Clara Jonsson
Alstermo IF
12:19.73800
+4:26.26500
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)