Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Storebroloppet
2007-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Dan Moberg
Ulricehamns IF
2:02:45.736400
85.8p
2
Oscar Lund
IF Hallby SOK
2:02:46.736500
+1
85.8p
3
Linus Davidsson
Ulricehamns IF
2:09:57.779600
+7:12.43100
81.1p
4
Linus Larsson
FK Göingarna
2:14:26.806500
+11:41.70000
78.4p
5
Joakim Svensson
Hultsfreds Lk
2:19:22.836100
+16:37.99600
75.6p
6
Erik Blomgren
Rydaholms GOIF
2:20:42.844100
+17:57.107600
74.9p
7
Niklas Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:21:00.845900
+18:15.109400
74.7p
8
Anders Ottosson
Örserums IK
2:23:44.862300
+20:59.125800
73.3p
9
Jonas Davidsson
Burseryds IF
2:25:16.871500
+22:31.135000
72.5p
10
Mattias Davidsson
Burseryds IF
2:25:17.871600
+22:32.135100
72.5p
11
Mattias Stridh
Marhults SOFK
2:26:41.880000
+23:56.143500
71.8p
12
Nicklas Eriksson
Storsjö IF
2:26:52.881100
+24:07.144600
71.7p
13
Mattias Karlsson
Ulricehamns IF
2:27:12.883100
+24:27.146600
71.6p
14
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:27:22.884100
+24:37.147600
71.5p
15
Benny Nilsson
Högby IF
2:27:28.884700
+24:43.148200
71.4p
16
Erik Brittus
Sågmyra SK
2:27:35.885400
+24:50.148900
71.4p
17
Börje Enander
Ulricehamns IF
2:27:38.885700
+24:53.149200
71.4p
18
Carl Johan Rydh
SOK Viljan
2:27:45.886400
+25:00.149900
71.3p
19
Johan Davidsson
Nässjö SF
2:33:43.922200
+30:58.185700
68.5p
20
Åke Albinsson
Bottnaryd IF
2:37:10.942900
+34:25.206400
67.0p
21
Magnus Svensson
Södra Vi IF
2:37:16.943500
+34:31.207000
67.0p
22
Niclas Bjarnegård
OK Berget
2:37:24.944300
+34:39.207800
66.9p
23
Thomas Uddén
Ålems OK
2:38:02.948100
+35:17.211600
66.7p
24
Conny Svensson
Tranemo IF
2:38:04.948300
+35:19.211800
66.6p
25
Krister Musslinder
Falköpings AIK SK
2:38:43.952200
+35:58.215700
66.4p
26
Nils-Arvid Olofsson
Eslövs FK
2:39:30.956900
+36:45.220400
66.0p
27
Glenn Olsson
Lenhovda IF
2:40:00.959900
+37:15.223400
65.8p
28
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
2:41:06.966500
+38:21.230000
65.4p
29
Jan Johansson
SOK Viljan
2:41:47.970600
+39:02.234100
65.1p
30
Johan Olsson
Helsingborgs SOK
2:41:48.970700
+39:03.234200
65.1p
31
Peter Jonsson
Västerviks OK
2:45:44.994300
+42:59.257800
63.6p
32
Mikael Öhrn
Hvetlanda SK
2:48:24.1010300
+45:39.273800
62.6p
33
Glenn Håkansson
Växjö OK
2:48:25.1010400
+45:40.273900
62.6p
34
Tony Christensson
Lenhovda IF
2:50:43.1024200
+47:58.287700
61.7p
35
Joakim Hansson
Skillingaryds FK
2:52:35.1035400
+49:50.298900
61.0p
36
Rickard Nilsson
Högby IF
2:52:41.1036000
+49:56.299500
61.0p
37
Patric Karlsson
Målilla Mörlunda SK
2:53:01.1038000
+50:16.301500
60.9p
38
Christian Olsson
Alstermo IF
2:54:13.1045200
+51:28.308700
60.5p
39
Benny Karlsson
Södra Vi IF
2:56:16.1057500
+53:31.321000
59.8p
40
Nicklas Röön
Hultareds Sam o IK
2:56:45.1060400
+54:00.323900
59.6p
41
Per Borgemo
Westerviks Kanotklubb
2:59:32.1077100
+56:47.340600
58.7p
42
Hans-Åke Frisk
Södra Vi IF
3:00:05.1080400
+57:20.343900
58.5p
43
Niklas Unosson
Misterhults Ais
3:01:26.1088500
+58:41.352000
58.1p
44
Karl Eklund
Södra Vi IF
3:04:27.1106600
+1:01:42.370100
57.1p
45
Jimmy Sandgren
Helsingborgs SOK
3:04:53.1109200
+1:02:08.372700
57.0p
46
Per-Ivar Jonsson
Berga SOK
3:06:14.1117300
+1:03:29.380800
56.6p
47
Oskar Strandh
Hvetlanda SK
3:07:23.1124200
+1:04:38.387700
56.2p
48
Björn Nilsson
Högby IF
3:10:14.1141300
+1:07:29.404800
55.4p
49
Torvald Gunnarsson
IFK Sävsjö SK
3:11:08.1146700
+1:08:23.410200
55.1p
50
Tomas Wilke
Ankarsrums OK
3:13:39.1161800
+1:10:54.425300
54.4p
51
Ingemar Eriksson
Misterhults Ais
3:19:04.1194300
+1:16:19.457800
52.9p
52
Daniel Dolk
Blackstad IF
3:20:44.1204300
+1:17:59.467800
52.5p
53
Hans Johansson
Ankarsrums OK
3:21:17.1207600
+1:18:32.471100
52.3p
54
Tony Zetterström
Södra Vi IF
3:24:17.1225600
+1:21:32.489100
51.6p
55
Fredrik Härstedt
Tranemo IF
3:24:30.1226900
+1:21:45.490400
51.5p
56
Henrik Elofsson
Ankarsrums OK
3:25:43.1234200
+1:22:58.497700
51.2p
57
Lars Ingvarsson
Berga SOK
3:25:59.1235800
+1:23:14.499300
51.1p
58
Yngve Blomberg
Södra Vi IF
3:26:01.1236000
+1:23:16.499500
51.1p
59
Walve Johansson
Ankarsrums OK
3:35:17.1291600
+1:32:32.555100
48.9p
60
Fredrik Edmark
Storsjö IF
3:35:54.1295300
+1:33:09.558800
48.8p
61
Tomas Stensson
Nässjö SF
3:42:07.1332600
+1:39:22.596100
47.4p
62
Peter Blom
Ankarsrums OK
3:48:35.1371400
+1:45:50.634900
46.1p
63
Lennart Agestam
Kalmar OK
3:52:44.1396300
+1:49:59.659800
45.3p
64
Per Sandberg
Nervens IK
3:54:03.1404200
+1:51:18.667700
45.0p