Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Särnatävlingarna/Intersport Cup - Prolog
2009-12-05
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Andrew Young
Storbritannien
3:43.22220
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
3:44.22368
+1.48
3
Jack Impola
Domnarvets GOIF
3:45.22488
+2.168
4
Rinalds Kostjukovs
Latvia
3:46.22542
+3.222
5
Peppe Femling
Högbo GOIF
3:50.22962
+7.642
6
Mathias Jonasson
Östersunds SK
3:52.23148
+9.828
7
Andreas Holmberg
Korsnäs IF SK
3:53.23283
+10.963
8
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
3:54.23367
+11.1047
9
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
3:54.23368
+11.1048
10
Viktor Hansson
Garphyttans IF
3:55.23404
+11.1084
11
Axel Svedlund
Norbergs SK
3:55.23457
+12.1137
12
Oscar Persson
SK Bore
3:57.23606
+13.1286
13
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
3:57.23687
+14.1367
14
Bob Impola
Domnarvets GOIF
3:58.23725
+15.1405
15
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
3:58.23754
+15.1434
16
Daniel Svensson
IFK Mora SK
3:58.23781
+15.1461
17
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
3:59.23869
+16.1549
18
Joacim Remneland
Bengtsfors Bois
4:00.23946
+17.1626
19
Daniel Holmgren
Spöland Vännäs IF
4:01.24020
+18.1700
20
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
4:01.24021
+18.1701
21
Andreas Grann
Sunne SLF
4:01.24056
+18.1736
22
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
4:03.24228
+20.1908
23
Callum Smith
Storbritannien
4:03.24286
+20.1966
24
Emil Persson
SK Bore
4:04.24362
+21.2042
25
Erik Stark
Nordingrå SK
4:05.24409
+21.2089
26
Per Sandberg
Filipstads SF
4:05.24443
+22.2123
27
Ilya Linkov
Russian Federation
4:07.24621
+24.2301
28
Jesper Arnesson
Idre SK
4:07.24655
+24.2335
29
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
4:09.24807
+25.2487
30
Alexey Vavilov
Russian Federation
4:09.24898
+26.2578
31
Dmitry Zaytsev
Russian Federation
4:10.24923
+27.2603
32
Carl Engström
OK Landehof
4:11.25067
+28.2747
33
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
4:11.25073
+28.2753
34
Vytautas Strolia
Luleå Tekniska Universitet
4:12.25118
+28.2798
35
Roman Masalskiy
Russian Federation
4:12.25199
+29.2879
36
Johan Montén
Domnarvets GOIF
4:13.25299
+30.2979
37
Viktor Forsblom
Falu IK
4:14.25306
+30.2986
38
Kim Nilsson
Töcksfors IF
4:14.25388
+31.3068
39
Olle Lindfors
Hägersta GF
4:16.25510
+32.3190
40
Mindaugas Bakula
Lithuania
4:17.25622
+34.3302
41
Ivan Sikov
Russian Federation
4:17.25650
+34.3330
42
Pierre Ohlson
Filipstads SF
4:18.25700
+34.3380
43
Nikolay Sikov
Russian Federation
4:18.25748
+35.3428
44
Jimmy Seger
Sundbybergs IK
4:19.25836
+36.3516
45
David Sjögren
Töcksfors IF
4:19.25866
+36.3546
46
Albin Jonsson
Högbo GOIF
4:19.25883
+36.3563
47
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
4:21.26073
+38.3753
48
Jonas Langman
Leksands SK
4:22.26124
+39.3804
49
Joakim Eriksson
Tierps IF
4:22.26171
+39.3851
50
Lukas Jakieliunas
Lithuania
4:28.26717
+44.4397
51
Victor Hallquist
Åsarna IK
4:29.26835
+46.4515
52
Erik Frost
IFK Mora SK
4:37.27696
+54.5376
53
Dmitry Medvedkov
Russian Federation
4:38.27792
+55.5472