Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Storforsloppet
2006-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
8km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 20
Mats Andersson
Gellivare SK
21:35.129400
73.6p
2
H 20
David Hedlund
Strömnäs GIF
21:42.130100
+7.600
73.2p
3
H 20
Daniel Nordebo
Älvsby IF SK
22:13.133200
+38.3700
71.5p
4
H 18
Jonas Lysholm
Bodens SK
22:48.136700
+1:13.7200
69.6p
5
H 18
Niclas Jönsson
Antnäs BK
23:06.138500
+1:31.9000
68.7p
6
H 18
Peter Lundbaeck
Bergnäsets AIK
23:21.140000
+1:46.10500
68.0p
7
H 20
Andreas Hancke
Strömnäs GIF
23:50.142900
+2:15.13400
66.6p
8
H 18
Tom Andersson
Vidsels IK
25:48.154700
+4:13.25200
61.5p
9
H 18
Fredrik Bodén
Storfors SK
30:03.180200
+8:28.50700
52.8p
4km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 16
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
11:54.71300
2
H 15
Viktor Aspviken
Bergnäsets AIK
12:16.73500
+22.2100
3
D 20
Emma Lundbäck
Bergnäsets AIK
12:19.73800
+25.2400
62.8p
4
H 16
Henrik Forsberg
Bodens SK
12:30.74900
+36.3500
4
H 15
Daniel Modig
Bergnäsets AIK
12:30.74900
+36.3500
6
H 16
Jens Andersson
Kalix SK
12:36.75500
+42.4100
7
H 15
Joakim Persson
Strömnäs GIF
12:42.76100
+48.4700
8
H 15
Fredrik Olsson
Sävast Ski Team IF
12:54.77300
+1:00.5900
9
H 16
Alexander Sundström
Strömnäs GIF
12:58.77700
+1:04.6300
10
H 16
Simon Lindehag
Strömnäs GIF
13:04.78300
+1:10.6900
11
H 16
Erik Westerlund
Hemmingsmarks IF
13:06.78500
+1:12.7100
12
D 18
Kristina Nordebo
Älvsby IF SK
13:20.79900
+1:26.8500
58.0p
13
D 15
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
13:29.80800
+1:35.9400
14
H 16
Niklas Lundberg
Storfors SK
13:36.81500
+1:42.10100
15
D 15
Ingela Andersson
IFK Arvidsjaur SK
13:48.82700
+1:54.11300
16
H 16
Dennis Kitti
Kalix SK
13:55.83400
+2:01.12000
16
D 20
Katarina Moberg
Gellivare SK
13:55.83400
+2:01.12000
55.6p
18
D 18
Sandra Knoll
Kalix SK
14:08.84700
+2:14.13300
54.7p
19
D 16
Josefin Halvarsson
Bodens SK
14:20.85900
+2:26.14500
20
D 15
Frida Lundberg
Strömnäs GIF
15:10.90900
+3:16.19500
21
H 15
Anton Grundström
Hemmingsmarks IF
15:18.91700
+3:24.20300
22
D 16
Sara Lysholm
Bodens SK
15:24.92300
+3:30.20900
23
D 16
Emma Häggström
Kalix SK
15:54.95300
+4:00.23900
24
D 15
Emma Lysholm
Bodens SK
16:49.100800
+4:55.29400
25
H 15
Daniel Gustavsson
Kalix SK
17:02.102100
+5:08.30700
3km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 14
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
8:41.52000
2
H 14
Johan Häggström
Kalix SK
8:56.53500
+15.1400
3
H 14
Martin Bodin
Sunderby SK
9:01.54000
+20.1900
4
H 14
Martin Bergström
Strömnäs GIF
9:02.54100
+21.2000
5
H 14
Viktor Brännmark
Älvsby IF SK
9:05.54400
+24.2300
6
H 14
Filip Jönsson
Sunderby SK
9:18.55700
+37.3600
7
H 14
Samuel Lindehag
Strömnäs GIF
9:42.58100
+1:01.6000
8
D 14
Maria Sundström
Strömnäs GIF
9:46.58500
+1:05.6400
9
H 14
Christopher Kluwetasch
Sunderby SK
10:00.59900
+1:19.7800
10
D 14
Linnea Nyström
Kågedalens SK
10:14.61300
+1:33.9200
11
H 14
Daniel Viklund
Hemmingsmarks IF
10:18.61700
+1:37.9600
12
H 13
David Brodin
Norrfjärdens IF
10:19.61800
+1:38.9700
12
H 14
Jonas Lundberg
Storfors SK
10:19.61800
+1:38.9700
14
H 13
Mikael Edström
Strömnäs GIF
10:26.62500
+1:45.10400
14
D 14
Julia Norlén
Jokkmokks SK
10:26.62500
+1:45.10400
16
D 14
Stina Klasson
Sunderby SK
10:34.63300
+1:53.11200
17
H 14
Sebastian Markström
Strömnäs GIF
10:41.64000
+2:00.11900
18
D 13
Clara Auland
Sunderby SK
10:47.64600
+2:06.12500
19
H 13
Eric Lundqvist
Byske SK
10:58.65700
+2:17.13600
20
H 13
Jesper Lindgren
Byske SK
11:00.65900
+2:19.13800
21
D 13
Angelica Grundström
Hemmingsmarks IF
11:03.66200
+2:22.14100
22
D 13
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
11:04.66300
+2:23.14200
23
H 14
Niklas Sandström
Strömnäs GIF
11:10.66900
+2:29.14800
24
D 13
Lovisa Modig
Luleå Gjutarens IF
11:19.67800
+2:38.15700
25
H 14
Robin Magnusson
Hemmingsmarks IF
11:21.68000
+2:40.15900
26
H 13
Jens Lindgren
Byske SK
11:45.70400
+3:04.18300
27
D 14
Jenny Renberg
Storfors SK
11:58.71700
+3:17.19600
28
H 13
Simon Sundberg
Luleå Gjutarens IF
12:24.74300
+3:43.22200
29
H 13
Leo Möller
Storfors SK
12:37.75600
+3:56.23500
30
D 14
Josefin Renberg
Storfors SK
12:38.75700
+3:57.23600
31
D 13
Olivia Widgren
Strömnäs GIF
13:17.79600
+4:36.27500
32
D 13
Elvira Edman Högling
Bodens SK
13:19.79800
+4:38.27700
Logga in för att slippa de här annonserna
2.2km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 12
Simon Öberg
Kalix SK
7:50.46900
2
D 12
Sofia Henriksson
Storfors SK
7:55.47400
+5.400
3
H 12
Jacob Engström
Sunderby SK
8:04.48300
+14.1300
4
H 12
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
8:10.48900
+20.1900
5
H 12
Alexander Knoll
Kalix SK
8:12.49100
+22.2100
5
D 12
Emma Westerlund
Hemmingsmarks IF
8:12.49100
+22.2100
7
H 11
Tobias Karlsson
Norrfjärdens IF
8:36.51500
+46.4500
8
H 12
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
8:40.51900
+50.4900
9
H 12
Niklas Marklund
Strömnäs GIF
8:49.52800
+59.5800
9
D 12
Emmy Lundberg
Strömnäs GIF
8:49.52800
+59.5800
11
D 12
Matilda Lidén
Sävast Ski Team IF
8:58.53700
+1:08.6700
12
D 11
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
9:08.54700
+1:18.7700
13
H 12
Simon From
Rutviks SK
9:13.55200
+1:23.8200
14
H 12
Viktor Henriksson
Sunderby SK
9:14.55300
+1:24.8300
15
D 12
Josefin Ek
Kalix SK
9:18.55700
+1:28.8700
16
H 11
Tobias Berglund
Hemmingsmarks IF
9:19.55800
+1:29.8800
17
H 11
Pontus Widgren
Strömnäs GIF
9:20.55900
+1:30.8900
18
D 11
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
9:23.56200
+1:33.9200
19
H 11
Marius Burman Ingeberg
Norrfjärdens IF
9:24.56300
+1:34.9300
20
H 12
Johan Sandström
Strömnäs GIF
9:31.57000
+1:41.10000
21
H 12
Jesper Boman
Strömnäs GIF
9:33.57200
+1:43.10200
21
D 12
Erika Johansson
Jokkmokks SK
9:33.57200
+1:43.10200
23
D 11
Elin Brännmark
Älvsby IF SK
9:34.57300
+1:44.10300
24
H 11
Mikael Björnfot
Bodens SK
9:42.58100
+1:52.11100
24
H 12
Anton Åström
Bodens SK
9:42.58100
+1:52.11100
26
D 11
Emma Pakkala
Sävast Ski Team IF
9:52.59100
+2:02.12100
27
D 11
Lisa Häggström
Kalix SK
9:55.59400
+2:05.12400
28
H 12
Martin Öberg
Hemmingsmarks IF
10:36.63500
+2:46.16500
29
D 11
Anna Sundberg
Norrfjärdens IF
10:41.64000
+2:51.17000
30
H 11
Petter Andersson
Storfors SK
11:24.68300
+3:34.21300
30
D 11
Emma Eriksson
Strömnäs GIF
11:24.68300
+3:34.21300
32
D 12
Linda Lundgren
Storfors SK
12:06.72500
+4:16.25500
33
H 11
Jesper Jonsson
Norrfjärdens IF
12:21.74000
+4:31.27000
34
H 11
Anton Andersson
Hällbybrunns IF
12:41.76000
+4:51.29000
2km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 10
Anton Björkman
Kalix SK
7:36.45500
2
D 10
Jenny Nordlund
Norrfjärdens IF
8:28.50700
+52.5100
3
H 10
Dennis Viklund
Hemmingsmarks IF
8:45.52400
+1:09.6800
4
H 10
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
9:01.54000
+1:25.8400
5
H 10
Niclas Öberg
Norrfjärdens IF
9:05.54400
+1:29.8800
6
D 10
Tove Landström
Strömnäs GIF
9:11.55000
+1:35.9400
7
H 10
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
9:13.55200
+1:37.9600
8
D 9
Marie Axelsson
Strömnäs GIF
9:38.57700
+2:02.12100
9
D 10
Sandra Norlén
Jokkmokks SK
9:47.58600
+2:11.13000
10
H 9
Elias Andersson
Sunderby SK
9:50.58900
+2:14.13300
11
H 9
Edwin Bäckström
Storfors SK
10:18.61700
+2:42.16100
12
D 9
Mikaela Bengtsson
Storfors SK
10:52.65100
+3:16.19500
13
H 9
Nils Henriksson
Skellefteå SK
10:56.65500
+3:20.19900
14
D 10
Elin Berglund
Hortlax SK
11:09.66800
+3:33.21200
15
H 9
Marcus Karlsson
Norrfjärdens IF
11:10.66900
+3:34.21300
16
D 9
Johanna Engström
Sunderby SK
11:17.67600
+3:41.22000
17
D 10
Lisa Larsson
Storfors SK
11:22.68100
+3:46.22500
18
D 9
Jennifer Sjölund
Strömnäs GIF
11:50.70900
+4:14.25300
19
H 9
André Holmgren
Strömnäs GIF
11:52.71100
+4:16.25500
20
D 9
Vilma Landström
Strömnäs GIF
11:53.71200
+4:17.25600
21
D 9
Ellen Johansson
Strömnäs GIF
12:01.72000
+4:25.26400
22
D 9
Kajsa Kärrman
Norrfjärdens IF
13:10.78900
+5:34.33300
23
H 10
Anton Englund
Storfors SK
13:16.79500
+5:40.33900
24
H 9
Olof Hellsten
Strömnäs GIF
13:25.80400
+5:49.34800
25
H 9
Alex Burman Ingeberg
Norrfjärdens IF
14:10.84900
+6:34.39300
26
D 10
Emelie Granberg
Strömnäs GIF
14:15.85400
+6:39.39800
27
H 10
Marcus Boman
Strömnäs GIF
15:14.91300
+7:38.45700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)