2023-09-02 | ||||||||
10km, Rullskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
1 | Malte Alvarsson | IFK Skövde SK | 27:51.167000 | |||||
10km, Rullskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
4 | Melker Alvarsson | IFK Skövde SK | 24:58.149700 | |||||
2023-08-19 | ||||||||
7km, Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
5 | Melker Alvarsson | IFK Skövde SK | 26:03.156200 | |||||
4.5km, Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Malte Alvarsson | IFK Skövde SK | 15:48.94700 | |||||
2023-08-13 | ||||||||
22km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
7 | Gustav Ramsin | IFK Skövde SK | 1:05:23.392200 | |||||
22km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Leif Eklund | IFK Skövde SK | 1:00:38.363700 | 69.9p | ||||
2023-06-03 | ||||||||
51km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
7 | Leif Eklund | IFK Skövde SK | 2:22:02.852100 | 68.9p | ||||
2023-03-25 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
6 | Axel Bergsten | IFK Skövde SK | 2:01:55.731400 | 82.1p | ||||
2023-03-25 | ||||||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
19 | Gustav Ramsin | IFK Skövde SK | 15:59.95810 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Malte Alvarsson | IFK Skövde SK | 10:19.61800 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
40 | Malte Worm | IFK Skövde SK | 11:04.66380 | |||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
8 | Johan Lennartsson | IFK Skövde SK | 36:10.216910 | 60.2p | ||||
2023-03-19 | ||||||||
76km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
7 | Axel Bergsten | IFK Skövde SK | 3:34:59.1289880 | 81.9p | ||||
2023-03-11 | ||||||||
6.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
4 | Klara Alvarsson | IFK Skövde SK | 20:37.123680 | |||||
4.6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
5 | Max Solsjö | IFK Skövde SK | 29:02.174160 | |||||
2.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
4 | Line Ryder | IFK Skövde SK | 8:21.50050 | |||||
- | Ebba Lidström | IFK Skövde SK | 23:59:59.8639800 | |||||
2.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
8 | Rebecka Björck | IFK Skövde SK | 7:28.44710 | |||||
9 | Moa Solsjö | IFK Skövde SK | 8:10.48920 | |||||
2.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Felix Johansson | IFK Skövde SK | 8:43.52240 | |||||
2.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
5 | Adam Ryder | IFK Skövde SK | 7:38.45760 | |||||
- | Max Worm | IFK Skövde SK | 23:59:59.8639800 | |||||
Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Selma Birath | IFK Skövde SK | 15:15.91420 | - | ||||
Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
6 | Melker Alvarsson | IFK Skövde SK | 17:52.107110 | - | ||||
7 | Samuel Björck | IFK Skövde SK | 18:25.110410 | - | ||||
8 | Gustav Ramsin | IFK Skövde SK | 18:37.111660 | - | ||||
2023-02-12 | ||||||||
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Axel Bergsten | IFK Skövde SK | 2:28:54.893300 | 83.2p | ||||
2023-02-12 | ||||||||
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
98 | Oskar Jacobson | IFK Skövde SK | 3:22:41.1216000 | 48.6p | ||||
2023-02-11 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Fredrik Ousbäck | IFK Skövde SK | 1:51:02.666100 | 84.3p | ||||
2023-02-05 | ||||||||
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
105 | Marcus Wahlström | IFK Skövde SK | 3:21:33.1209200 | 42.9p | ||||
2023-02-05 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
7 | Jennifer Andersson | IFK Skövde SK | 2:59:05.1074400 | 50.3p | ||||
2023-02-05 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
6 | Axel Bergsten | IFK Skövde SK | 1:43:16.619500 | 80.4p | ||||
2023-02-01 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
46 | Beata Åkerström | IFK Skövde SK | 34:36.207550 | 54.2p | ||||
2023-01-28 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
9 | Jennifer Andersson | IFK Skövde Skidklubb | 2:32:02.912100 | 54.0p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
3 | Lubov Pospeshina | IFK Skövde SK | 2:40:02.960100 | 51.0p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
48 | Onni Kari-Koskinen | IFK Skövde SK | 2:38:04.948300 | 51.7p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
54 | Peter Agorelius | IFK Skövde SK | 3:10:58.1145700 | 41.9p | ||||
2023-01-28 | ||||||||
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
10 | Axel Bergsten | IFK Skövde SK | 2:02:26.734564 | 80.1p | ||||
2023-01-21 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
212 | Andreas Johansson | IFK Skövde SK | 2:26:53.881200 | 53.5p | ||||
2023-01-15 | ||||||||
5km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
8 | Gustav Ramsin | IFK Skövde SK | 14:58.89750 | |||||
2023-01-15 | ||||||||
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
13 | Gustav Ramsin | IFK Skövde SK | 3:11.19000 | |||||
2023-01-14 | ||||||||
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
7 | Line Ryder | IFK Skövde SK | 6:58.41750 | |||||
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
8 | Rebecka Björck | IFK Skövde SK | 6:04.36320 | |||||
11 | Moa Solsjö | IFK Skövde SK | 6:34.39350 | |||||
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
6 | Marta Björck | IFK Skövde SK | 5:12.31160 | |||||
13 | Selma Birath | IFK Skövde SK | 5:42.34100 | |||||
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
3 | Klara Alvarsson | IFK Skövde SK | 4:56.29500 | |||||
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
11 | Felix Johansson | IFK Skövde SK | 7:59.47800 | |||||
12 | Valter Elv | IFK Skövde SK | 8:05.48440 | |||||
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
3 | Max Worm | IFK Skövde SK | 5:13.31260 |
1 | Fredrik Ousbäck | 76.8p |
2 | Axel Bergsten | 75.3p |
3 | Leif Eklund | 69.8p |
4 | Jonas Blom | 61.6p |
5 | Harald Östensen | 59.5p |
6 | Onni Kari-koskinen | 49.5p |
7 | Jennifer Andersson | 46.8p |
Axel Bergsten | 148 st |
Ludwig Johansson | 143 st |
Fredrik Ousbäck | 122 st |
Josefin Ellneskog | 119 st |
Harald Östensen | 115 st |
Edvin Quist Weghagen | 98 st |
Beata Åkerström | 89 st |
Melker Alvarsson | 88 st |
Gustav Ramsin | 83 st |
Johan Lennartsson | 61 st |
Johan Martinsson | 59 st |
David Olofsson | 57 st |
Malte Alvarsson | 56 st |
Leif Eklund | 54 st |
Jesper Nyman | 52 st |
Jonas Blom | 52 st |
Lubov Pospeshina | 52 st |
Thea Tanhua | 44 st |
Emil Svensson | 42 st |
Vera Sandelin | 35 st |
SM 10/15 Fristil | 2023-02-01 |
Billingens Långlopp/Masters SM | 2022-02-05 |
Billingehus Loppet | 2021-10-09 |
Billingehus Loppet | 2021-10-09 |
Skövde City Ski | 2019-02-03 |
Konstsnöracet | 2017-12-28 |
Billingen Roller Ski Distans | 2017-09-17 |
Billingen Roller Ski backrace | 2017-09-16 |
Skövde City Ski 2017 | 2017-02-04 |
Billingens Långlopp | 2017-01-28 |
Konstsnöracet | 2017-01-20 |
Billingen backrace | 2016-09-17 |
Skövde City Sprint | 2016-02-12 |
Skövde City Ski | 2016-02-12 |
Billingens långlopp | 2016-01-30 |
Konstsnöracet | 2016-01-15 |
Konstsnöracet | 2015-02-06 |
Billingens Långlopp | 2015-01-31 |
IFK Skidan | 2014-02-22 |
IFK-Skidan | 2013-02-23 |