Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lindmansloppet
2011-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linus Jonsson
Öregrunds IK
2:47:35.1005400
60.9p
2
Robert Pettersson
Storvreta IK
2:51:49.1030800
+4:14.25300
59.0p
3
Olle Lundberg
Hofors Aif
2:51:58.1031700
+4:23.26200
58.9p
4
Peter Andersson
Häverödals IF
2:56:14.1057300
+8:39.51800
57.1p
5
Martin Isaksson
Sundbybergs IK
2:56:55.1061400
+9:20.55900
56.8p
6
Rasmus Bergqvist
Orsa SK
3:02:06.1092500
+14:31.87000
54.7p
7
Peter Hansson
Orsa SK
3:02:18.1093700
+14:43.88200
54.6p
8
Mats Pettersson
Storvreta IK
3:03:09.1098800
+15:34.93300
54.3p
9
Thomas Karlsson
Hässleby SOK
3:03:35.1101400
+16:00.95900
54.1p
10
Gabriel Olofsson
Uppsala Studenters IF
3:04:28.1106700
+16:53.101200
53.8p
11
Marcus Österman
Vassunda IF
3:06:37.1119600
+19:02.114100
53.0p
12
Mikael Johansson
Gimo IF SK
3:07:43.1126200
+20:08.120700
52.6p
13
Per Bergeå Af Geijerstam
Uppsala Studenters IF
3:08:06.1128500
+20:31.123000
52.5p
14
Daniel Jansson
IK Rex
3:08:14.1129300
+20:39.123800
52.5p
15
Martin Randberg
Österbybruk
3:09:01.1134000
+21:26.128500
52.2p
16
David Starck
Norrtälje
3:09:37.1137600
+22:02.132100
52.0p
17
Staffan Atling
Täby IS SK
3:10:26.1142500
+22:51.137000
51.7p
18
Olle Englund
Uppsala Studenters IF
3:12:12.1153100
+24:37.147600
51.1p
19
Staffan Wennberg
Viksta IK
3:12:19.1153800
+24:44.148300
51.0p
20
Olle Löthman
Österbybruk
3:17:35.1185400
+30:00.179900
49.3p
21
Petter Wigell
Stockholms SIF
3:17:42.1186100
+30:07.180600
49.3p
22
Stefan Lönnerholm
Uppsala Studenters IF
3:18:16.1189500
+30:41.184000
49.1p
23
Torbjörn Vading
Uppsala Studenters IF
3:22:04.1212300
+34:29.206800
48.0p
24
Niklas Wenneberg
Väsby SK
3:22:21.1214000
+34:46.208500
47.9p
25
Per Jonson
Uppsala Studenters IF
3:22:32.1215100
+34:57.209600
47.8p
26
Stefan Andersson
Uppsala Studenters IF
3:23:19.1219800
+35:44.214300
47.6p
27
Michael Jansson
Roslagsbro IF
3:25:06.1230500
+37:31.225000
47.1p
28
Erik Johansson
Gimo IF SK
3:25:17.1231600
+37:42.226100
47.1p
29
Per Pettersson
Uppsala Studenters IF
3:25:48.1234700
+38:13.229200
46.9p
30
Håkan Holmberg
Abb IF SK
3:26:08.1236700
+38:33.231200
46.8p
31
Ronny Olsson
IFK Dannemora/Österby
3:27:05.1242400
+39:30.236900
46.6p
32
Martin Elnersson
Östervåla IF
3:27:22.1244100
+39:47.238600
46.5p
33
Martin Hult
IFK Mora SK
3:30:10.1260900
+42:35.255400
45.7p
34
Stig Härdin
Öregrunds IK
3:31:29.1268800
+43:54.263300
45.4p
35
Lars Pettersson
Karbennings GOIF
3:33:37.1281600
+46:02.276100
44.8p
36
Jonas Karlsson
Knutby IF
3:34:57.1289600
+47:22.284100
44.5p
37
Tommie Egemalm
IK Rex
3:36:39.1299800
+49:04.294300
44.0p
38
Kenneth Björklund
Gävle SK
3:39:05.1314400
+51:30.308900
43.4p
39
Markku Leppänen
Axa SC
3:39:32.1317100
+51:57.311600
43.3p
40
Pål Peterson
Vattholma IF
3:40:37.1323600
+53:02.318100
43.1p
41
Johan Hallman
Viksta IK
3:43:18.1339700
+55:43.334200
42.4p
42
Andreas Ehn
IF Thor
3:44:13.1345200
+56:38.339700
42.2p
43
Jonas Karlson
Viksta IK
3:47:08.1362700
+59:33.357200
41.6p
44
Andreas Hagstedt
OK Roslagen
3:48:06.1368500
+1:00:31.363000
41.4p
45
Patrik Helmersson
IK Rex
3:49:35.1377400
+1:02:00.371900
41.0p
46
Henrik Dikvall
Täby IS SK
3:50:27.1382600
+1:02:52.377100
40.9p
47
Christer Eriksson
Gimo IF SK
3:53:48.1402700
+1:06:13.397200
40.1p
48
Tomas Hedlund
Enebybergs IF
4:01:39.1449800
+1:14:04.444300
38.6p
49
Christer Häll
Stockholms SIF
4:03:15.1459400
+1:15:40.453900
38.3p
50
Niclas de Jounge
Gimo IF SK
4:07:30.1484900
+1:19:55.479400
37.5p
51
Per Leander
Stockholms SIF
4:32:47.1636600
+1:45:12.631100
33.4p