Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lindmansloppet
2011-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
David Holmström
Roslagsbro IF
2:17:42.826100
79.5p
2
Kristian Tufvesson
IK Rex
2:18:37.831600
+55.5400
78.7p
3
Christofer Storck
Månkarbo IF
2:20:05.840400
+2:23.14200
77.6p
4
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:20:23.842200
+2:41.16000
77.3p
5
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:21:03.846200
+3:21.20000
76.8p
6
Erik Ohlström
IK Rex
2:21:39.849800
+3:57.23600
76.4p
7
Kent Lundvall
Häverödals IF
2:22:42.856100
+5:00.29900
75.6p
8
Magnus Björk
IK Rex
2:24:35.867400
+6:53.41200
74.2p
9
Patrik Carlsson
Knutby IF
2:25:27.872600
+7:45.46400
73.6p
10
Niklas Söderman
IK Rex
2:25:28.872700
+7:46.46500
73.6p
11
Emil Ohlsson Runnman
IK Rex
2:26:11.877000
+8:29.50800
73.1p
12
Jörgen Ohlin
OK Linné
2:26:39.879800
+8:57.53600
72.8p
13
Johnny Hatt
FK Falken
2:27:20.883900
+9:38.57700
72.4p
14
Kim Eriksson
Storvreta IK
2:27:31.885000
+9:49.58800
72.2p
15
Josef Nordlund
OK Linné
2:30:36.903500
+12:54.77300
70.2p
16
Örjan Jansson
Skuttunge SK
2:33:05.918400
+15:23.92200
68.7p
17
Johan Andersson
Arlanda-Märsta SK
2:34:25.926400
+16:43.100200
67.9p
18
Sebastian Pettersson
Östervåla IF
2:34:38.927700
+16:56.101500
67.8p
19
Henrik Jonsson
Gimo IF SK
2:35:42.934100
+18:00.107900
67.1p
20
Henrik Runermark
Forsmarks IF
2:36:10.936900
+18:28.110700
66.9p
21
Mandus Andersson
IK Rex
2:38:45.952400
+21:03.126200
65.4p
22
Mika Sällinen
Häverödals IF
2:40:24.962300
+22:42.136100
64.5p
23
Torbjörn Jacobsson
Gimo IF SK
2:42:56.977500
+25:14.151300
63.2p
24
Magnus Ohlin
Knutby IF
2:45:56.995500
+28:14.169300
61.7p
25
Erik Engsten
Gimo IF SK
2:48:19.1009800
+30:37.183600
60.6p
26
Thomas Ohlin
Knutby IF
2:49:22.1016100
+31:40.189900
60.1p
27
Kristian Wilde
IK Rex
2:49:50.1018900
+32:08.192700
59.9p
28
Andreas Danielsson
Östhammars SK
2:49:55.1019400
+32:13.193200
59.8p
29
Martin Andersson
IK Rex
2:52:03.1032200
+34:21.206000
58.9p
30
Martin Jansson
Gimo IF SK
2:54:13.1045200
+36:31.219000
57.9p
31
Petter Leife
Häverödals IF
2:56:13.1057200
+38:31.231000
57.1p
32
Robert Karlsson
Slussfors IK
2:57:01.1062000
+39:19.235800
56.7p
33
Andreas Pousette
Knutby IF
3:00:00.1079900
+42:18.253700
55.5p
34
Johan Lundell
Messlingens IK
3:02:03.1092200
+44:21.266000
54.7p
35
Henrik Stranning
Vassunda IF
3:02:09.1092800
+44:27.266600
54.7p
36
Emil Brandel
Östervåla IF
3:10:28.1142700
+52:46.316500
51.7p
37
Anders Jansson
Täby OK
3:18:56.1193500
+1:01:14.367300
48.9p
38
Emil Kieri
Bergnäsets AIK
3:23:13.1219200
+1:05:31.393000
47.6p
39
Oskar Rosenlund
IK Rex
3:25:13.1231200
+1:07:31.405000
47.1p
40
Jens Hillgren
Arlanda-Märsta SK
3:29:01.1254000
+1:11:19.427800
46.0p
41
Daniel Elverson
Uppsala IF
3:32:05.1272400
+1:14:23.446200
45.2p
42
Simon Jakobsson
IK Rex
3:38:08.1308700
+1:20:26.482500
43.7p
43
Johannes Eklund
Knutby IF
3:38:50.1312900
+1:21:08.486700
43.5p