Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2006-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Albinsson
Tanums IF
2:09:34.777300
76.6p
2
Magnus Holmer
Korsnäs IF SK
2:14:59.809800
+5:25.32400
73.0p
3
Patrik Thuresson
Lima IF
2:15:52.815100
+6:18.37700
72.4p
4
Mikael Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
2:17:00.821900
+7:26.44500
71.7p
5
Ulf Johansson
Ärla IF
2:17:35.825400
+8:01.48000
71.4p
6
Martin Enholm
Hammarby IF SF
2:18:38.831700
+9:04.54300
70.7p
7
Hans Westberg
Trönö IK
2:18:45.832400
+9:11.55000
70.7p
8
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:19:47.838600
+10:13.61200
70.1p
9
Per Englund
Ekshärads SF
2:21:58.851700
+12:24.74300
68.8p
10
Mikael Johansson
Orsa SK
2:22:11.853000
+12:37.75600
68.7p
11
Jan Gillberg
Roslagsbro IF
2:22:54.857300
+13:20.79900
68.3p
12
Lennart Berg
Arlanda-Märsta SK
2:23:25.860400
+13:51.83000
68.0p
13
Olle Oskarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:24:58.869700
+15:24.92300
67.2p
14
Anders Holmberg
IFK Mora SK
2:24:59.869800
+15:25.92400
67.1p
15
Anders Lindholm
Storviks IF
2:25:49.874800
+16:15.97400
66.7p
16
Jan Mohlin
Orsa SK
2:26:42.880100
+17:08.102700
66.2p
17
Jari Kuusisto
Hällefors SK
2:28:21.890000
+18:47.112600
65.4p
18
Mats Dickfors
Krylbo OK
2:29:41.898000
+20:07.120600
64.7p
19
Mikael Andersson
Mora Trä SK
2:30:01.900000
+20:27.122600
64.5p
20
Jan Kypengren
IFK Mora SK
2:30:52.905100
+21:18.127700
64.1p
21
Lars Andersson
Orsa SK
2:31:52.911100
+22:18.133700
63.6p
22
Håkan Jarskog
Ötzis Vänner SK
2:32:00.911900
+22:26.134500
63.6p
23
Stefan Hedin
Hagfors SF
2:32:13.913200
+22:39.135800
63.5p
24
Thomas Nilsson
Orsa SK
2:33:15.919400
+23:41.142000
63.0p
25
Michael Eriksson
Oxvretens SK
2:33:22.920100
+23:48.142700
62.9p
26
Bengt Hemmingsson
Östersunds SK
2:33:28.920700
+23:54.143300
62.9p
27
Bo Sjölund
Östersunds SK
2:34:14.925300
+24:40.147900
62.5p
28
Johan Linden
Gävle SK
2:34:57.929600
+25:23.152200
62.2p
29
Jan Gotting
Tvärreds IF
2:35:17.931600
+25:43.154200
62.0p
30
Anders Salomonsson
Väsby SK
2:35:46.934500
+26:12.157100
61.8p
31
Håkan Holmström
Barkarö SK
2:36:08.936700
+26:34.159300
61.6p
32
Åke Lissmats
IK Jarl Rättvik
2:37:09.942800
+27:35.165400
61.2p
33
Sven Mildenberger
Gagnefs IF
2:37:09.942800
+27:35.165400
61.2p
34
Lars Olsson
Trönö IK
2:37:28.944700
+27:54.167300
61.0p
35
Anders Larsson
Ötzis Vänner SK
2:37:29.944800
+27:55.167400
61.0p
36
Johan Skoglund
Hällefors SK
2:37:32.945100
+27:58.167700
61.0p
37
Kari Elfvengrén
Älta IF
2:38:40.951900
+29:06.174500
60.5p
38
Örjan Brännström
Karlslunds IF SF
2:38:57.953600
+29:23.176200
60.4p
39
Anders Andersson
Östersunds SK
2:39:02.954100
+29:28.176700
60.4p
40
Jan Hedlund
Hagfors SF
2:39:28.956700
+29:54.179300
60.2p
41
Staffan Greisz
Falu IK
2:40:47.964600
+31:13.187200
59.6p
42
Magnus Wallin
Strängnäs-Malmby OL
2:41:07.966600
+31:33.189200
59.5p
43
Tomas Gustafsson
Stora Skedvi IK
2:41:46.970500
+32:12.193100
59.2p
44
Kenneth Lindkvist
Östnor Sport o FK
2:43:18.979700
+33:44.202300
58.6p
45
Otto Davidsson
Lima IF
2:43:50.982900
+34:16.205500
58.3p
46
Hilmer Siebenfreund
Sälens IF
2:44:41.988000
+35:07.210600
58.0p
47
Gert Johansson
OK Alehof
2:45:35.993400
+36:01.216000
57.6p
48
Björn Jonsson
Orsa SK
2:45:56.995500
+36:22.218100
57.5p
49
Jörgen Larsson
Kristinehamns OK
2:46:12.997100
+36:38.219700
57.4p
50
Mats Söderlindh
Huddinge SK LF
2:46:51.1001000
+37:17.223600
57.1p
51
Göran Andersson
Oxvretens SK
2:49:18.1015700
+39:44.238300
56.2p
52
Thomas Pettersson
Göteborgs SK
2:49:55.1019400
+40:21.242000
56.0p
53
Torbjörn Sivertsen
Sälens IF
2:52:28.1034700
+42:54.257300
55.0p
54
Daniel Svanström
Täby OK
2:53:49.1042800
+44:15.265400
54.5p
55
Lars Andersson
Häverödals IF
2:54:49.1048800
+45:15.271400
54.2p
56
Ulf Eriksson
IFK Mora SK
2:55:09.1050800
+45:35.273400
54.1p
57
Rune Bergqvist
Vaxholms Kanotsällskap
2:55:45.1054400
+46:11.277000
53.9p
58
Benny Johansson
No Club
2:56:46.1060500
+47:12.283100
53.5p
59
Johan Mörk
Dala-Järna IK
2:56:57.1061600
+47:23.284200
53.5p
60
Tommy Eriksson
No Club
2:57:54.1067300
+48:20.289900
53.1p
61
Andreas Linderman
IFK Mora SK
2:58:16.1069500
+48:42.292100
53.0p
62
Magnus Svanfeldt
Djursholms IF
2:58:32.1071100
+48:58.293700
52.9p
63
Johan Månflod
Lugi SK
2:59:19.1075800
+49:45.298400
52.7p
64
Ove Lissmors
Procordia Food
3:01:34.1089300
+52:00.311900
51.9p
65
Anders Forsman
Ericsson IK
3:02:58.1097700
+53:24.320300
51.5p
66
Mikael Andersson
Horndals IF
3:03:16.1099500
+53:42.322100
51.4p
67
Håkan Broman
IFK Mora SK
3:04:50.1108900
+55:16.331500
50.9p
68
Ola Björklund
Bjursås IK
3:05:08.1110700
+55:34.333300
50.8p
69
Hans-Åke Skött
Volkswagens IF
3:05:54.1115300
+56:20.337900
50.6p
70
Torgny Laggar
Orsa SK
3:09:05.1134400
+59:31.357000
49.6p
71
Ola Barthelson
Boo IF
3:09:52.1139100
+1:00:18.361700
49.4p
72
Johnny Karlsson
Dala-Järna IK
3:15:47.1174600
+1:06:13.397200
47.7p
73
Bengt-Ove Dahlqvist
Domnarvets GOIF
3:16:52.1181100
+1:07:18.403700
47.4p
74
Paul Teder
Ericsson Kista SK
3:17:38.1185700
+1:08:04.408300
47.2p
75
Lars Tyvi
Storfors SK
3:20:46.1204500
+1:11:12.427100
46.4p
76
Marcus Hubrecht
Sundbybergs IK
3:22:41.1216000
+1:13:07.438600
45.9p
77
Bo Eneholm
Sundbybergs IK
3:29:23.1256200
+1:19:49.478800
44.3p
78
Michael Nordh
OK Landehof
3:30:40.1263900
+1:21:06.486500
44.0p
79
Thomas Carlehög
Botkyrka
3:40:16.1321500
+1:30:42.544100
41.9p
80
Henrik Resmark
Vasastans SK
4:09:08.1494700
+1:59:34.717300
36.6p
81
Morgan Lindqvist
Ericsson Kista SK
4:25:15.1591400
+2:15:41.814000
34.2p