Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2006-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ensio Koskinen
Sågmyra SK
2:17:43.826200
71.3p
2
Stig Offermo
Volkswagens IF
2:17:58.827700
+15.1400
71.1p
3
Magne Brynhildsvoll
Norway
2:18:37.831600
+54.5300
70.8p
4
Göran Johansson
OK Landehof
2:18:50.832900
+1:07.6600
70.6p
5
Björn Näslund
Svegs IK
2:19:33.837200
+1:50.10900
70.2p
6
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:21:04.846300
+3:21.20000
69.3p
7
Stefan Järudd
IFK Mora SK
2:21:45.850400
+4:02.24100
68.9p
8
Dan Larsson
IK Jarl Rättvik
2:23:49.862800
+6:06.36500
67.8p
9
Mats Carlsson
Källbottens IK
2:24:02.864100
+6:19.37800
67.7p
10
Christer Ardell
Kimstad GOIF
2:25:33.873200
+7:50.46900
66.8p
11
Göran Eriksson
Norrbärke SK
2:28:52.893100
+11:09.66800
65.1p
12
Bernt Lidell
IK Jarl Rättvik
2:29:47.898600
+12:04.72300
64.7p
13
Roger Tynong
Trönö IK
2:34:49.928800
+17:06.102500
62.2p
14
Staffan Näslund
Tierps IF
2:36:24.938300
+18:41.112000
61.5p
15
Samuel Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:37:32.945100
+19:49.118800
61.0p
16
Gunnar Leidholt
Karlslunds IF SF
2:43:00.977900
+25:17.151600
58.7p
17
Göran Martinsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:45:13.991200
+27:30.164900
57.8p
18
Jyrki Helin
Häverödals IF
2:46:07.996600
+28:24.170300
57.4p
19
Rolf Blom
Riddarnas IF
2:47:18.1003700
+29:35.177400
57.0p
20
Jan Fredriksson
IFK Vaxholm
2:47:28.1004700
+29:45.178400
56.9p
21
Peter Lundin
Östervåla IF
2:48:10.1008900
+30:27.182600
56.6p
22
Kent Olsson
OK Orion
2:52:00.1031900
+34:17.205600
55.2p
23
Mats Nääs
IFK Mora SK
2:52:39.1035800
+34:56.209500
55.0p
24
Per Svedenhag
IFK Lidingö SOK
2:53:28.1040700
+35:45.214400
54.7p
25
Arne Jönsson
Idre SK
2:54:08.1044700
+36:25.218400
54.4p
26
Gunnar Nilsson
Ericsson IK
2:54:12.1045100
+36:29.218800
54.4p
27
Markku Pursiainen
Vaxholms Kanotsällskap
2:55:44.1054300
+38:01.228000
53.9p
28
Jonas Holfve
Brudpiga RK
2:57:19.1063800
+39:36.237500
53.3p
29
Lars Lind
Dalregementets IF
2:58:24.1070300
+40:41.244000
53.0p
30
Hans Hansson
IFK Mariefred
2:58:37.1071600
+40:54.245300
52.9p
31
Kenneth Aura
IF Garparna Soik
2:58:53.1073200
+41:10.246900
52.8p
32
Bengt Nilsson
Borlänge Energi Pk
2:59:11.1075000
+41:28.248700
52.7p
33
Per-Olof Rosendahl
IFK Djura
3:02:33.1095200
+44:50.268900
51.6p
34
Ronny Andersson
Evertsbergs SK
3:03:49.1102800
+46:06.276500
51.2p
35
Mats Petersson
Ulricehamns IF
3:03:54.1103300
+46:11.277000
51.2p
36
Håkan Sanderi
Lidköpings VSK
3:07:11.1123000
+49:28.296700
50.2p
37
Karl-Markus Modén
Sisu Forshaga SK
3:09:31.1137000
+51:48.310700
49.5p
38
Rolf Nilsson
IFK Mockfjärd
3:10:36.1143500
+52:53.317200
49.2p
39
Bernt Lundin
Ericsson IK
3:12:06.1152500
+54:23.326200
48.7p
40
Ove Sjöblom
Enköpings Aif
3:16:28.1178700
+58:45.352400
47.5p
41
Göran Corander
Täby OK
3:17:40.1185900
+59:57.359600
47.2p
42
Per-Ola Nilsson
Enköpings Aif
3:19:13.1195200
+1:01:30.368900
46.8p
43
Fredrik Nilert
Riddarnas IF
3:29:02.1254100
+1:11:19.427800
44.4p
44
Mats Larsson
IK Westmannia Frisk
3:32:05.1272400
+1:14:22.446100
43.7p
45
Hans Persson
Ericsson Kista SK
3:33:58.1283700
+1:16:15.457400
43.2p
46
Thomas Axelsson
IFK Mora SK
3:38:37.1311600
+1:20:54.485300
42.2p
47
Roland Dahlqvist
Hällefors SK
3:40:41.1324000
+1:22:58.497700
41.8p