Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo Skimaraton
2013-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anders Bergström
Ica Maxi
1:56:47.700600
78.7p
2
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:02:36.735500
+5:49.34800
74.1p
3
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:03:13.739200
+6:26.38500
73.7p
4
Kent Lindgren
Östansjö SK
2:10:08.780700
+13:21.80000
69.0p
5
Magnus Einarsson
Källbottens IK
2:12:07.792600
+15:20.91900
67.8p
6
Fredrik Jansson
Stora Tuna IK SK
2:14:42.808100
+17:55.107400
66.2p
7
David Bergström
Falu IK
2:16:35.819400
+19:48.118700
65.1p
8
Tomas Berg
Källbottens IK
2:16:48.820700
+20:01.120000
65.0p
9
Per Westlund
Dalregementets IF
2:18:35.831400
+21:48.130700
64.0p
10
Jan Nyström
Falu IK
2:19:36.837500
+22:49.136800
63.5p
11
Jonas Bohlin
Bjursås IK
2:19:50.838900
+23:03.138200
63.3p
12
Mikael Edbäck
IFK Mora SK
2:20:32.843100
+23:45.142400
63.0p
13
Per Brandt
Domnarvets GOIF
2:21:30.848900
+24:43.148200
62.5p
14
Thomas Pettersson
Domnarvets GOIF
2:21:40.849900
+24:53.149200
62.4p
15
Christer Ljungqvist
Dalregementets IF
2:23:02.858100
+26:15.157400
61.7p
16
Jonas Stenberg
Domnarvets GOIF
2:24:13.865200
+27:26.164500
61.1p
17
Henrik Jalkenäs
Dala XC Ski Team
2:25:04.870300
+28:17.169600
60.7p
18
Mattias Pettersson
Scania IF
2:25:20.871900
+28:33.171200
60.5p
19
Eric Karlefeldt
Sellnäs IF
2:27:03.882200
+30:16.181500
59.7p
20
Jonny Hedberg
Stora Tuna IK SK
2:27:30.884900
+30:43.184200
59.5p
21
Harry Äijö
Stockholms-Postens IK
2:28:04.888300
+31:17.187600
59.2p
22
Björn Ahnlund
Axa SC
2:32:11.913000
+35:24.212300
57.4p
23
Nils-Erik Björkbacka
Domnarvets GOIF
2:32:39.915800
+35:52.215100
57.2p
24
Joakim Kindingstad
Korsnäs IF SK
2:33:21.920000
+36:34.219300
56.9p
25
Christer Morell
OK Kåre
2:33:39.921800
+36:52.221100
56.7p
26
Thomas Riggers
OK Landehof
2:38:02.948100
+41:15.247400
54.9p
27
Staffan Magnius
Procreo
2:38:46.952500
+41:59.251800
54.6p
28
Lars Erik Perjons
IFK Mockfjärd
2:38:56.953500
+42:09.252800
54.5p
29
Knneth Stenquist
Domnarvets GOIF
2:39:47.958600
+43:00.257900
54.2p
30
Thomas Sivars
Dalaporten OL
2:41:57.971600
+45:10.270900
53.4p
31
Thomas Danielsson
Sweco IF
2:42:15.973400
+45:28.272700
53.3p
32
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:55:14.1051300
+58:27.350600
48.8p
33
Mats Thulin
Västerås SOK
2:59:12.1075100
+1:02:25.374400
47.5p
34
Stefan Andersson
Domnarvets GOIF
3:00:09.1080800
+1:03:22.380100
47.3p
35
Ulf Björklund
Spirit IF
3:05:58.1115700
+1:09:11.415000
45.6p
36
Peter Johansson
Domnarvets GOIF
3:09:13.1135200
+1:12:26.434500
44.7p
37
Jonas Östberg
Ssab Emea
3:13:45.1162400
+1:16:58.461700
43.5p
38
Tony Ekholm
Rembo IK
3:38:13.1309200
+1:41:26.608500
38.1p