Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo Skimaraton
2013-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
David Nilsson
Lennheden
2:19:05.834400
63.8p
2
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:23:08.858700
+4:03.24200
61.6p
3
Anders Jacobsson
Stora Tuna IK SK
2:25:13.871200
+6:08.36700
60.6p
4
Erik Liss
Falun
2:29:54.899300
+10:49.64800
58.4p
5
Henrik Hjelte
Långshyttans AIK SK
2:34:22.926100
+15:17.91600
56.4p
6
Jonas Pettersson
Trafikverket FF
2:34:49.928800
+15:44.94300
56.2p
7
Tony Osth
Funäsdalens IF
2:40:06.960500
+21:01.126000
54.1p
8
Per Engström
Rembo IK
2:40:20.961900
+21:15.127400
54.0p
9
David Pettersson
Enköpings Aif
2:40:26.962500
+21:21.128000
54.0p
10
Patric Björk
Storvreta IK
2:40:41.964000
+21:36.129500
53.9p
11
Mikael Jansson
Gustafs Goif Skidor
2:46:49.1000800
+27:44.166300
51.6p
12
Gustav Hellsing
Falun
2:48:10.1008900
+29:05.174400
51.1p
13
Jan-ove Höglund
Vasaloppsklubben Hedemora
2:51:57.1031600
+32:52.197100
49.8p
14
Mats Isfjäll
Domnarvets GOIF
2:52:10.1032900
+33:05.198400
49.8p
15
Oscar Haeger
Enköpings Aif
2:52:54.1037300
+33:49.202800
49.5p
16
Richard Dotzsky
Falun
2:54:26.1046500
+35:21.212000
49.0p
17
Johan Fagerström
Borlänge Dragracing Klubb
2:55:11.1051000
+36:06.216500
48.8p
18
Viktor Andersson
No Club
2:56:58.1061700
+37:53.227200
48.2p
19
Joakim Persson
Borlänge Ck
2:58:06.1068500
+39:01.234000
47.9p
20
Roger G Nyberg
Domnarvets GOIF
2:59:25.1076400
+40:20.241900
47.5p
21
Tommy Munther
Borlänge
2:59:49.1078800
+40:44.244300
47.3p
22
Joakim Danielsson
Strängnäs
3:03:51.1103000
+44:46.268500
46.2p
23
Johan Nyberg
Hulåns IF
3:04:08.1104700
+45:03.270200
46.1p
24
Erland Lindberg
Domnarvets GOIF
3:04:13.1105200
+45:08.270700
46.1p
25
Ola Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:05:15.1111400
+46:10.276900
45.8p
26
Jimmy Axelsson-karlkvist
Linköping
3:05:52.1115100
+46:47.280600
45.6p
27
Daniel Svensson
Falupolisens IK
3:06:43.1120200
+47:38.285700
45.4p
28
Bengt Hamelius
Gustafs GOIF
3:08:20.1129900
+49:15.295400
44.9p
29
Jonas Knutsson
Åf SK
3:09:36.1137500
+50:31.303000
44.6p
30
Lars Jonell
Falu IK
3:13:08.1158700
+54:03.324200
43.7p
31
Jan-Erik Wiberg
Järla IF SK
3:14:40.1167900
+55:35.333400
43.3p
32
Anders Landén
Vbol
3:14:45.1168400
+55:40.333900
43.3p
33
Olov Fernqvist
Svärdsjö IF
3:14:51.1169000
+55:46.334500
43.2p
34
Emil Axelsson-karlkvist
Göteborg
3:18:30.1190900
+59:25.356400
42.4p
35
Johan Clas Farth
Ohlson IF
3:29:25.1256400
+1:10:20.421900
39.9p
36
Ulf Karlkvist
Skebobruk
3:46:50.1360900
+1:27:45.526400
36.5p
37
Johan Petersson
OK Stigen
3:48:19.1369800
+1:29:14.535300
36.2p
38
Ulf Lindgren
Kvarnsvedens GOIF SK
3:48:23.1370200
+1:29:18.535700
36.2p