Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Andörjan
2015-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
1:39:40.597900
84.8p
2
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
1:39:41.598000
+1
84.8p
3
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:39:45.598400
+5.400
84.8p
4
Adrian Bergström
Bodens SK
1:39:52.599100
+12.1100
84.6p
4
Jens Andersson
Kalix SK
1:39:52.599100
+12.1100
84.6p
6
Simon Öberg
Kalix SK
1:39:53.599200
+13.1200
84.6p
7
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
1:40:50.604900
+1:10.6900
83.6p
8
Marcus Lundholm
OK Renen
1:42:55.617400
+3:15.19400
81.5p
9
David Olofsson
Mefos IK
1:43:25.620400
+3:45.22400
81.0p
10
Julius Källgård
Sävast Ski Team
1:43:27.620600
+3:47.22600
81.0p
11
Gustav Johansson Sik
Gällivare Kommun
1:44:37.627600
+4:57.29600
79.9p
12
Kristofer Linder
Kiruna X-country
1:44:45.628400
+5:05.30400
79.7p
13
Martin Norberg
Malmbergets Aif
1:44:52.629100
+5:12.31100
79.6p
14
Oscar Westin
Sävast Ski Team
1:46:05.636400
+6:25.38400
78.5p
15
Simon Sundberg
IFK Umeå
1:46:06.636500
+6:26.38500
78.5p
16
Anders Tuoremaa
Kiruna X-country
1:46:08.636700
+6:28.38700
78.4p
17
Passerini Roberto
GS Brentonico
1:46:53.641200
+7:13.43200
77.8p
18
Lars Tuoremaa
Kiruna X-country
1:47:35.645400
+7:55.47400
77.1p
19
Joel Jelf
Studentidrott
1:50:14.661300
+10:34.63300
74.9p
20
Atel Ager
SK Leksand
1:50:16.661500
+10:36.63500
74.8p
21
Johan Ahlström
Sävast Ski Team
1:51:11.667000
+11:31.69000
74.1p
22
Erik Skott
Aapua IF
1:51:20.667900
+11:40.69900
74.0p
23
Johan Skott
Aapua IF
1:51:26.668500
+11:46.70500
73.9p
24
Mattias Pajala
Strömnäs GIF
1:51:30.668900
+11:50.70900
73.8p
25
Marcus Look
Bodens SK
1:53:02.678100
+13:22.80100
72.6p
26
Lucas Skott
Aapua IF
1:56:35.699400
+16:55.101400
69.9p
27
Henrik Lyngmark
Gällivare Endurance
1:57:23.704200
+17:43.106200
69.4p
28
Henric Öberg
Strömnäs GIF
1:58:08.708700
+18:28.110700
68.8p
29
Petter Larsson
Strömnäs GIF
1:58:50.712900
+19:10.114900
68.3p
30
Joel Pettersson
Lulekamraterna
1:59:10.714900
+19:30.116900
68.1p
31
Kristian Hedström
Axa Sports Club
2:02:09.732800
+22:29.134800
66.1p
32
Alexander Linder
Kiruna X-country
2:02:16.733500
+22:36.135500
66.0p
33
Johan Nordlund
Axa Sports Club
2:02:51.737000
+23:11.139000
65.7p
34
Johan Cylvén
Axa Sports Club
2:03:56.743500
+24:16.145500
65.0p
35
Kasper Westman
Västerås SOK
2:04:10.744900
+24:30.146900
64.8p
36
Marcus Nilsson
Lulekamraterna
2:04:19.745800
+24:39.147800
64.7p
37
Stephan Schnabel
Rutvik SK
2:06:41.760000
+27:01.162000
63.3p
38
Joel Törmä
Jukkasjärvi IF
2:08:15.769400
+28:35.171400
62.4p
39
Gabriel Emanuelsson
Ersnäs IF
2:08:49.772800
+29:09.174800
62.0p
40
Olle Berggren
Älvsby IF SK
2:13:45.802400
+34:05.204400
59.3p
41
Jimmy Westerlund
Luleguttene
2:13:59.803800
+34:19.205800
59.2p
42
Petter Öhman
Bodens SK
2:14:12.805100
+34:32.207100
59.1p
43
David Funck
Strömnäs GIF
2:14:25.806400
+34:45.208400
59.0p
44
Sami Vaihoja
Råneå SK
2:15:39.813800
+35:59.215800
58.4p
45
Martin Larsson
Storfors SK
2:25:52.875100
+46:12.277100
53.6p
46
Jonas Gustafsson
OK Renen
2:26:06.876500
+46:26.278500
53.5p
47
Mathias Mattsson
Pajala IF
2:33:51.923000
+54:11.325000
50.4p
48
Simon Eliasson
Vattenfalls IF
2:36:11.937000
+56:31.339000
49.6p
49
Lars Nordlund
Axa Sports Club
2:37:15.943400
+57:35.345400
49.2p
50
Stefan Lindahl
Gällivare Endurance
2:37:22.944100
+57:42.346100
49.1p
51
Samuel Wikström
Jokkmokks SK
2:41:54.971300
+1:02:14.373300
47.5p
52
Joachim Andersson
Luleå Gjutarens IF
2:43:17.979600
+1:03:37.381600
47.1p
53
Joakim Ågärd
Axa Sports Club
2:43:21.980000
+1:03:41.382000
47.1p
54
Per Westermark
Lulekamraterna
2:45:58.995700
+1:06:18.397700
46.2p
55
Daniel Lexås
Axa Sports Club
2:46:27.998600
+1:06:47.400600
46.1p
56
Andreas Eriksson
Jokkmokks SK
2:52:48.1036700
+1:13:08.438700
44.2p
57
Robert Sandberg
Klubblös
2:55:29.1052800
+1:15:49.454800
43.4p
58
Petter Noren
Jokkmokks Skidmilis
3:07:31.1125000
+1:27:51.527000
40.3p