Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tornedalsloppet
2015-03-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jacob Engström
Kalix SK
2:02:18.733700
84.3p
2
Niko Koskela
Kurikan Ryhti Fin
2:02:19.733800
+1
84.3p
3
Nicklas Johansson
Järvsjöby IF
2:02:20.733900
+2.100
84.3p
4
Christoffer Lindvall
IF Minken Fin
2:02:36.735500
+18.1700
84.0p
5
Johan Häggström
Kalix SK
2:02:38.735700
+20.1900
84.0p
6
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
2:02:43.736200
+25.2400
83.9p
7
Niklas Niska
Bodens SK
2:02:48.736700
+30.2900
83.8p
8
David Olofsson
Mefos IK
2:02:55.737400
+37.3600
83.7p
9
Simon Öberg
Kalix SK
2:03:07.738600
+49.4800
83.5p
10
Erik Wiklund
Skellefteå XC
2:04:04.744300
+1:46.10500
82.6p
11
Oskar Sjölund
IF Minken Fin
2:04:06.744500
+1:48.10700
82.6p
12
Johan Samuelsson
SK Järven
2:06:03.756200
+3:45.22400
80.8p
13
Joakim Löf
Glommersträsk Lif
2:07:13.763200
+4:55.29400
79.8p
14
Adrian Bergström
Bodens SK
2:08:41.772000
+6:23.38200
78.5p
15
Fredrik Mäki
IK Studenterna
2:11:14.787300
+8:56.53500
76.5p
16
Jonas Nordlander
Bodens SK
2:11:28.788700
+9:10.54900
76.3p
16
Kristoffer Linder
Kiruna X-country
2:11:28.788700
+9:10.54900
76.3p
18
Erik Skott
Aapua IF
2:11:29.788800
+9:11.55000
76.3p
19
Lars Tuoremaa
Kiruna X-country
2:11:32.789100
+9:14.55300
76.2p
20
Magnus Lundbäck
Bodens SK
2:12:22.794100
+10:04.60300
75.6p
21
Marcus Look
Bodens SK
2:13:22.800100
+11:04.66300
74.8p
22
Anders Lundbäck
Bodens SK
2:14:28.806700
+12:10.72900
74.0p
23
Daniel Larsson
Gällivare Endurance
2:15:37.813600
+13:19.79800
73.1p
24
Johan Skott
Aapua IF
2:16:16.817500
+13:58.83700
72.7p
25
Petter Larsson
Strömnäs GIF
2:18:03.828200
+15:45.94400
71.4p
26
Lucas Skott
Aapua IF
2:19:44.838300
+17:26.104500
70.2p
27
Kalle Määtä
Oulun HS
2:21:17.847600
+18:59.113800
69.2p
28
Atel Ager
SK Leksand
2:21:38.849700
+19:20.115900
69.0p
29
Joel Jelf
Studentidrott
2:29:39.897800
+27:21.164000
64.2p
30
Elis Franzén
Haparanda SKT
2:30:41.904000
+28:23.170200
63.6p
31
Teppo Järvinen
Haparanda SKT
2:34:06.924500
+31:48.190700
61.8p
32
Andreas Tano
Ohtanajärvi IK
2:36:51.941000
+34:33.207200
60.4p
33
Tom Vidmark
Bodens SK
2:49:38.1017700
+47:20.283900
54.6p
34
Emil Vidmark
Axa Sports Club
3:00:56.1085500
+58:38.351700
50.4p
35
Daniel Lexås
Axa Sports Club
3:04:11.1105000
+1:01:53.371200
49.3p