Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ski Team Ungdomscup Sprint
2023-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 14
0.9km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lisa Lundberg
Dalarna
2:41.16000
2
Vera Myhlback
Dalarna
2:41.16010
+0
3
Hanna Strand
Göteborg
2:43.16250
+2.150
4
Vanja Björk
Ångermanland
2:44.16390
+3.290
5
Agnes Liss Berglund
Dalarna
2:47.16610
+6.510
6
Thelma Falk
Norrbotten
2:47.16670
+6.570
7
Hedda Fochsen
Stockholm
2:52.17150
+11.1050
8
Alma Näsström
Ångermanland
2:52.17190
+11.1090
9
Noomi Zeffer
Stockholm
2:53.17220
+12.1120
10
Ethel Noppa
Uppland
2:54.17310
+13.1210
11
Maja Sveder
Dalarna
2:56.17530
+15.1430
11
Frida Lauri
Ångermanland
2:56.17530
+15.1430
13
Tilda Sundqvist
Norrbotten
2:56.17550
+15.1450
14
Elsie Hördegårdh
Göteborg
2:56.17590
+15.1490
15
Alvina Millestu
Jämtland Härjedalen
2:57.17620
+16.1520
16
Agnes Karlsson
Dalarna
2:57.17650
+16.1550
17
Siri Colliander
Uppland
2:58.17710
+17.1610
18
Elvira Niva
Norrbotten
2:58.17770
+17.1670
19
Kerstin LÖVGREN
Dalarna
2:58.17790
+17.1690
20
Sigrid Ohlsson
Jämtland Härjedalen
3:00.17920
+19.1820
21
Vilma Kuokkanen
Norrbotten
3:00.17930
+19.1830
22
Alice Bryngelsson
Ångermanland
3:00.17950
+19.1850
23
Hanna Molinder
Medelpad
3:00.17970
+19.1870
24
Signe Lundahl
Medelpad
3:01.18040
+20.1940
25
Selma Åberg
Medelpad
3:01.18070
+20.1970
26
Freja Partapuoli
Norrbotten
3:02.18100
+21.2000
27
Märta Mannelqvist
Ångermanland
3:02.18160
+21.2060
28
Ella Zetterström
Jämtland Härjedalen
3:04.18320
+23.2220
29
Annie Modigs
Dalarna
3:04.18350
+23.2250
30
Sofia Otten
Västerbotten
3:04.18360
+23.2260
31
Edit Valman
Uppland
3:04.18390
+23.2290
32
Livia Forsberg
Ångermanland
3:05.18400
+24.2300
33
Ellen Tschöp
Uppland
3:05.18430
+24.2330
34
Evelina Gunillasson Påve
Norrbotten
3:05.18460
+24.2360
35
Alva Hallin
Västergötland
3:09.18810
+28.2710
36
Ida Tschöp
Uppland
3:10.18920
+29.2820
37
Elin Bergman
Dalarna
3:11.19060
+30.2960
38
Lovis Backman
Uppland
3:11.19080
+30.2980
38
Adina Aidanpää
Norrbotten
3:11.19080
+30.2980
40
Signe Thoresson
Uppland
3:12.19100
+31.3000
41
Meja Strid
Göteborg
3:12.19120
+31.3020
42
Meja Bylund
Uppland
3:12.19130
+31.3030
43
Nellie Axelsson
Ångermanland
3:13.19200
+32.3100
44
Marta Björck
Västergötland
3:13.19290
+32.3190
45
Wilma Larsson
Gästrikland
3:14.19320
+33.3220
46
Wilma Torkelsson
Västergötland
3:14.19360
+33.3260
47
Moa Kjöraas
Uppland
3:15.19400
+34.3300
48
Elsa Elf Boberg
Dalarna
3:15.19430
+34.3330
49
Anja Jansson
Jämtland Härjedalen
3:15.19460
+34.3360
50
Stella Björk
Västergötland
3:15.19470
+34.3370
51
Sally Johansson
Norrbotten
3:16.19540
+35.3440
52
Lova Larsson
Norrbotten
3:17.19650
+36.3550
53
Amanda Westlin
Gästrikland
3:18.19700
+37.3600
54
Maja Klingestål Krutrök
Norrbotten
3:18.19750
+37.3650
54
Klara Lindberg
Västerbotten
3:18.19750
+37.3650
56
Cajsa Persson
Uppland
3:18.19760
+37.3660
56
Ebba Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
3:18.19760
+37.3660
58
Pauline Dahl
Stockholm
3:19.19860
+38.3760
59
Emma Ehrling
Dalarna
3:21.20040
+40.3940
60
Julia Wikander
Medelpad
3:21.20080
+40.3980
61
Tilda Lestander
Västmanland
3:22.20140
+41.4040
62
Elsa Ekblom
Uppland
3:22.20160
+41.4060
63
Moa Hansson
Ångermanland
3:22.20170
+41.4070
64
Greta Brandin
Dalarna
3:23.20230
+42.4130
65
Linnéa Landberger Åkerlund
Stockholm
3:24.20370
+43.4270
66
Tove Anttila
Gästrikland
3:25.20490
+44.4390
67
Jennifer Persson
Västergötland
3:26.20560
+45.4460
68
Natalie Norén
Dalarna
3:29.20870
+48.4770
68
Minna Kvarndal
Västergötland
3:29.20870
+48.4770
70
Freja Ahlepil
Uppland
3:29.20890
+48.4790
71
Lovisa Vestman
Ångermanland
3:30.20900
+49.4800
72
Linnea Planting-bergloo
Stockholm
3:30.20970
+49.4870
73
Matilda Högberg
Stockholm
3:31.21000
+50.4900
74
Jonna Viksell
Medelpad
3:34.21380
+53.5280
75
Malin Olofsson
Norrbotten
3:34.21390
+53.5290
76
Julia Grip
Örebro
3:35.21400
+54.5300
77
Amanda Frykström
Dalarna
3:36.21540
+55.5440
77
Moa Persson
Stockholm
3:36.21540
+55.5440
79
Emilia Larsson
Hälsingland
3:39.21870
+58.5770
80
Embla Nilsson
Medelpad
3:40.21970
+59.5870
80
Alice Nordbrandt
Jämtland Härjedalen
3:40.21970
+59.5870
82
Lova Pettersson
Västergötland
3:41.22090
+1:00.5990
82
Ester Lundell
Småland
3:41.22090
+1:00.5990
84
Molly Hedenström
Norrbotten
3:42.22150
+1:01.6050
85
Julia Vestman
Örebro
3:42.22180
+1:01.6080
86
Alice Shahedi Razavi
Ångermanland
3:43.22240
+1:02.6140
87
Lotta Houtari
Uppland
3:43.22270
+1:02.6170
88
Elsa Gustafsson
Norrbotten
3:47.22600
+1:06.6500
89
Ida Regnell
Uppland
3:48.22740
+1:07.6640
90
Linnea Nybond
Jämtland Härjedalen
3:49.22800
+1:08.6700
91
Anni Lindqvist
Örebro
3:52.23130
+1:11.7030
92
Lovisa Jakstad
Stockholm
3:52.23140
+1:11.7040
93
Junia Forsell
Örebro
4:10.24960
+1:29.8860
94
Selma Kläre
Örebro
4:20.25950
+1:39.9850
95
Lia Nyberg
Medelpad
5:18.31720
+2:37.15620