Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kronanloppet
2010-01-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jaana Teurajärvi
Gellivare SK
2:28:59.893800
60.0p
2
Linnéa Liljegren
Luleå Polisen
2:33:27.920600
+4:28.26700
57.8p
3
Alexandra Wennström
Gellivare SK
2:40:01.960000
+11:02.66100
54.9p
4
Anna Jakobsson
Råneå SK
2:40:04.960300
+11:05.66400
54.8p
5
Christina Klingestal
Ohtanajärvi IK
2:44:11.985000
+15:12.91100
53.1p
6
Cornelia Henriksson
Morjärvs SK
2:51:27.1028600
+22:28.134700
50.4p
7
Anna Rensfeldt
Råneå SK
2:51:47.1030600
+22:48.136700
50.3p
8
Görel Nilsson
Råneå SK
2:52:36.1035500
+23:37.141600
50.0p
9
Christelle Kalla
IFK Tärendö
2:57:52.1067100
+28:53.173200
48.2p
10
Raewadee Sukloed
Jokkmokks SK
2:58:59.1073800
+30:00.179900
47.8p
11
Eva Hård
Skellefteå SK
2:59:12.1075100
+30:13.181200
47.7p
12
Kerstin Larsson-Linder
Skellefteå SK
3:01:10.1086900
+32:11.193000
47.1p
13
Sandra Halvarsson
Morjärvs SK
3:02:54.1097300
+33:55.203400
46.6p
14
Marlene Bjuhr
Sorsele SK
3:03:55.1103400
+34:56.209500
46.3p
15
Sara Forsgren
IFK Arvidsjaur SK
3:06:40.1119900
+37:41.226000
45.5p
16
Sofie Holmqvist
Sorsele SK
3:11:40.1149900
+42:41.256000
44.0p
17
Camilla Kero
Sattajärvi IF
3:16:07.1176600
+47:08.282700
42.8p
18
Karin Eknor
Studentidrott
3:17:46.1186500
+48:47.292600
42.4p
19
Nina Olovsson
Sikfors SK
3:20:39.1203800
+51:40.309900
41.7p
20
Lena Andersson
Luleå Gjutarens IF
3:23:31.1221000
+54:32.327100
41.0p
21
Mailin Vennberg
No Club
3:27:52.1247100
+58:53.353200
40.0p
22
Cecilia Häggroth
Jukkasjärvi IF
3:28:00.1247900
+59:01.354000
40.0p
23
Eva Mämmi
Jukkasjärvi IF
3:28:01.1248000
+59:02.354100
40.0p
24
Mona-Lis Sundling
Smedsbyns IF
3:29:39.1257800
+1:00:40.363900
39.6p
25
Edith Hult
Skellefteå SK
3:39:06.1314500
+1:10:07.420600
37.6p
26
Anna Lena Pessa
Haparanda SKT
4:07:59.1487800
+1:39:00.593900
32.6p