Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Jaktstart
2010-03-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
7.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
21:43.130240
2
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
21:57.131620
+13.1280
3
Olle Jonsson
Duveds IF
21:57.131630
+13.1290
4
Axel Ekström
Garphyttans IF
22:09.132880
+26.2540
5
Marcus Persson
Hälsingland
22:11.133090
+28.2750
6
Felix Hopstadius
Storumans IK
22:16.133550
+33.3210
7
Oskar Brandt
Grava SK
22:19.133850
+36.3510
8
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
22:43.136220
+59.5880
9
Pontus Hermasson
Volvo Flygmotor FF
22:43.136230
+59.5890
10
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
22:51.137060
+1:08.6720
11
Hannes Stenström
Jämtland Härjedalen
23:01.138090
+1:18.7750
12
Felix Edvinsson
Landstingets IF Västerbotten
23:07.138650
+1:24.8310
13
Erik Persson
Småland
23:15.139430
+1:31.9090
14
Markus Stenberg
Jämtland Härjedalen
23:21.140020
+1:37.9680
15
Torben Svensson
Järpens SK
23:24.140310
+1:40.9970
16
Elias Persson
Landstingets IF Västerbotten
23:24.140320
+1:40.9980
17
Fredrik Göransson
Medelpad
23:39.141870
+1:56.11530
18
Viktor Lindmark
Remsle SK
23:44.142330
+2:00.11990
19
Oskar Lundqvist
Småland
24:03.144220
+2:19.13880
20
William Finn Eriksson
Dalarna
24:11.145000
+2:27.14660
21
Andreas Wasell
Graninge-Alliansen
24:11.145050
+2:28.14710
22
Tobias Berglund
Norrbotten
24:14.145350
+2:31.15010
23
Simon Åberg
Dalarna
24:17.145650
+2:34.15310
24
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
24:25.146410
+2:41.16070
25
William Nybjörk
Alnö SK
24:25.146420
+2:41.16080
26
Erik Wickberg
Hägglunds IOFK
24:27.146690
+2:44.16350
27
Oskar Suomi Olsson
Gästrikland
24:42.148140
+2:59.17800
28
Emil Vinsa
Norrbotten
24:45.148480
+3:02.18140
29
Jonathan Karlsson
Nynäs IK
24:47.148620
+3:03.18280
30
Jonathan Wiberg
Garphyttans IF
24:49.148820
+3:05.18480
31
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
24:59.149870
+3:16.19530
32
Martin Johansson
Östergötland
25:07.150610
+3:23.20270
33
Alexander Nilsson
OK Landehof
25:08.150750
+3:25.20410
34
Viktor Johansson
Småland
25:29.152840
+3:46.22500
35
John Ramström
Brottby SK
25:33.153240
+3:50.22900
36
Magnus Hagström
Köla AIK
25:33.153250
+3:50.22910
37
Kevin Ståhl
Järbo IF
25:43.154280
+4:00.23940
38
Hugo Lindell
Vassunda IF
25:48.154760
+4:05.24420
39
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
25:56.155530
+4:12.25190
40
Erik Finnskog
Tranemo IF
26:06.156570
+4:23.26230
41
Anton Nilsson
Tranemo IF
26:07.156670
+4:24.26330
42
Tobias Gustavsson
Yrtivaara IS
26:33.159230
+4:49.28890
43
Anton Granbäck
Nordingrå SK
26:37.159650
+4:54.29310
44
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
26:37.159690
+4:54.29350
45
Keke Hallman
Jäderfors SK
26:38.159770
+4:55.29430
46
Ola Jonsson
Landstingets IF Västerbotten
26:53.161230
+5:09.30890
47
Ludwig Löthman
OK Borgen
27:01.162060
+5:18.31720
48
Andreas Ljung
Gästrikland
27:10.162940
+5:27.32600
49
Erik Musslinder
Falköpings AIK SK
27:23.164260
+5:40.33920
50
Anton Andersson
Norrbotten
27:38.165760
+5:55.35420
51
Markus Lund
Småland
27:43.166220
+5:59.35880
52
Gustav Strömberg
Brottby SK
27:52.167180
+6:09.36840
53
Fredrik Jonsson
Hälsingland
29:39.177810
+7:55.47470
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)