Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Jaktstart
2010-03-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 16
7.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Storfors SK
23:06.138520
2
Jackline Lockner
Nätra SK
24:07.144690
+1:01.6070
3
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
24:15.145460
+1:09.6840
4
Isabelle Persson
Stockviks SF
24:20.145980
+1:14.7360
5
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
24:45.148480
+1:39.9860
6
Moa Wikberg
Sisu Forshaga SK
24:46.148520
+1:40.9900
7
Emma Westerlund
Hemmingsmarks IF
24:48.148750
+1:42.10130
8
Mikaela Wedin
Stockviks SF
24:49.148860
+1:43.10240
9
Lina Kardin
Östersunds SK
24:50.148920
+1:44.10300
10
Anna Dyvik
Leksands SK
24:58.149760
+1:52.11140
11
Therese Axelsson
SK Bore
25:09.150870
+2:03.12250
12
Evelina Larsson
Dalarna
25:34.153310
+2:27.14690
13
Sara Hägesten
Ångermanland
25:43.154260
+2:37.15640
14
Ida Jonsson
Jämtland Härjedalen
25:44.154310
+2:37.15690
15
Matilda Andersson
Jämtland Härjedalen
25:47.154650
+2:41.16030
16
Helena Lundqvist
Norrbotten
25:47.154670
+2:41.16050
17
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
26:00.155900
+2:53.17280
18
Elin Edman
Norrbotten
26:09.156840
+3:03.18220
19
Linnea Öberg
Medelpad
26:40.159980
+3:34.21360
20
Malin Jansson
Järnvägsmännens IF
26:57.161600
+3:50.22980
21
Julia Nyström
Ångermanland
26:57.161660
+3:51.23040
22
Märta Jakobsson
Remsle SK
27:00.161920
+3:54.23300
23
Rebecka Dannberg
Storviks IF
27:01.162060
+3:55.23440
24
Rebecca Kastemyhr
Uppland
27:01.162090
+3:55.23470
25
Frida Hedman
Landstingets IF Västerbotten
27:15.163450
+4:09.24830
26
Ulrika Axelsson
Östergötland
27:43.166290
+4:37.27670
27
Elin Blick
Volvo Flygmotor FF
27:46.166580
+4:40.27960
28
Carolina Nilsson
Värmland
28:05.168400
+4:58.29780
29
Madeleine Larsson
Landstingets IF Västerbotten
28:05.168430
+4:59.29810
30
Kristin Persson
Gästrikland
28:43.172250
+5:37.33630
31
Frida Karlsson
Järnvägsmännens IF
28:46.172540
+5:40.33920
32
Julia Kjellberg
Medelpad
29:37.177670
+6:31.39050
33
Jennie Dahlén
Brandsbols SK
30:26.182540
+7:20.43920
34
Matilda Jonsson
Hälsingland
30:50.184920
+7:44.46300
35
Erika Andersson
Värmland
31:48.190740
+8:42.52120
36
Frida Englund Öhman
Tierps IF
33:00.197970
+9:54.59350
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)